Astro günlük 15 Mart 2024

 Astro günlük 15 Mart 2024

Pazar günü benliğimizi temsil eden Güneş ile hayallerin gezegeni Neptün Balık burcunda kavuşuyor. Bu güçlü kavuşumun etkilerini bugünden itibaren yoğun bir şekilde hissediyoruz. Balık burcu herkesi ve her şeyi sevmeyi, bütünleşmeyi ve olduğu gibi kabullenmeyi anlatır. Bu kavuşum bize kendimizi kabullenmeyi öğretecektir. Doğrularımız ve yanlışlarımız, hayatın bize getirdikleri ile hepsini bir bütün olarak görüp bağrımıza basmalıyız.

Arzuladığımız fakat gerçekleşmeyen olaylar için ne kadar üzülüyoruz? “Olan ve olmayan her şeyde hayır vardır” cümlesi ütopik geliyor mu? Bazen bir yere geç kaldığımıza üzülürüz. Belki de oraya erken gelseydik çok olumsuz bir durum yaşayacaktık, bunu bilebilir miyiz? Evren, akış, ilahi olan bir şey, neye inanıyorsak, bizi nelerden koruduğunu bilebilir miyiz? Sanmıyorum.

Yaşanan olaylara üzülüp, dövünmek yerine koşulları olduğu haliyle kabullenmek ileriye daha iyi odaklanmamızı sağlayacaktır. Mevcudu kavradıktan sonra gelecek için daha ayakları yere basan planlar yapabiliriz. Esnek olmak, kendimize kolaylık sağlar. Hayatımızın sorumluluğunun sadece bizim elimizde olduğunu unutmadan duygularımızı ve zihnimizi yönetmeyi öğrenmeliyiz.

Cansın Adalı

İlginizi Çekebilir