Astro günlük 11 Mart 2024

 Astro günlük 11 Mart 2024

Ay gün boyunca Koç burcunda ilerlerken, Merkür ile yaptığı kavuşum iletişimimizi güçlendiriyor. Dün gerçekleşen Balık yeni ayından dolayı unutmuş olabiliriz ama Merkür artık Koç burcunda. Nisan ayında burada retro yapacağı için aynı burçta uzun bir süre kalacak. 15 Mayıs’a kadar Koç’ta seyredecek olan Merkür’ü anlamamız önemli çünkü aynı yerden 3 kere geçerek doğum haritamızdaki konumuna göre bize vurgular yapacak.

Merkür Koç’ta iletişim tarzımızın daha canlı, hevesli, hızlı ve rekabetçi olacağı bir dönemdeyiz. Biriyle yumuşak bir şekilde sohbet ederken bile meydan okuyucu bir tavra bürünebiliriz. Dobralığımızın da zirve yapacağını düşünürsek konuşmalarımız çok farklı başlayıp çok farklı bir yerde bitebilir, dikkatli olmalıyız. Merkür retrosunda bu özellik başımıza bela açabilir.

Koç burcu genel olarak kendi heveslerine ve isteklerine odaklıdır. Biz de zihnimizin büyük bir kısmını kendimize, planlarımıza odaklayıp bununla yatıp kalkabiliriz. Gölge yanı olarak aşırı benmerkezci ve egolu tavırlara kaçabiliriz. Koç burcu güdüleriyle hareket eder ve aniden karar verir. Bir anda yola koyulmak ister, bir anda yön değiştirir. Aklımıza bir fikir geldiğinde hemen uygulamak yerine önce bir teraziye koyup tartmalıyız. Aşırı enerjik ve heyecanlı olabiliriz ama enerjimizi doğru şekilde kanalize ederek kullanmalıyız. Düşünmeden hevesle on tane işe başlayıp hepsini yarım bırakmak tam Merkür Koç burcunda seyrederken yapılacak bir hareket. Onun yerine önceliklerimizi belirlemeli, hedeflerimizi küçük parçalara ayırmalı ve uzun vadeli planlar yapmalıyız.

İlginizi Çekebilir