Aksigorta’dan ‘Bambaşka Sigortacılık Akademisi’ ile sektörün gelişimine katma değer

Aksigorta’dan ‘Bambaşka Sigortacılık Akademisi’ ile sektörün gelişimine katma değer

Aksigorta, sektörün gelişimini desteklemek ve daha ileriye taşımak amacıyla 2021 yılında hayata geçirdiği ‘Bambaşka Sigortacılık Akademisi’ eğitim projesine devam ediyor. Bilgi Üniversitesi iş birliği ile yalnızca Aksigortalı acenteleri değil, sektörün tüm paydaşlarını ve üniversite öğrencilerini de kapsayan eğitim projesinde yeni kayıtlar başladı.

Türkiye’deki sigorta sektörünün oyun kurucularından Aksigorta, 2021 yılında başlattığı ve sektörün gelişimine katma değer sunan ‘Bambaşka Sigortacılık Akademisi’nin üçüncü eğitim dönemini başlatıyor. Bilgi Üniversitesi iş birliği ile tüm sektör paydaşlarının geleceğine ve gelişimine katkı sunmayı amaçlayan Aksigorta, bu proje kapsamında yalnızca Aksigortalı acenteleri değil, sektörün tüm paydaşlarını ve üniversite öğrencilerini de gelişimleri için destekliyor.

SORUMLULUK BİLİNCİYLE SEKTÖR GELİŞİMİNE DESTEK

Sigorta sektörünün gelişimini sorumluluk bilinciyle desteklediklerini ifade eden Aksigorta Genel Müdürü Uğur Gülen, şöyle konuştu: “Aksigorta olarak, Türkiye’deki sigorta sektörünün önde gelen oyuncularından birisiyiz. Sigorta sektörünün gelişimi konusunda biz ve bizim gibi sektör yapıtaşlarının sorumluluğu bir hayli fazla. Bugüne kadar hayata geçirdiğimiz her yeni hizmet ve uygulamada değerli acentelerimize eğitim desteğinde bulunduk. Bambaşka Sigortacılık Akademisi ile bu eğitimleri genişleterek, tüm sektör paydaşlarının faydalanacağı kapsamlı bir eğitim programını hayata geçirdik. Geçtiğimiz 2 yılda olduğu gibi projenin yeni döneminde de gösterilen bu yoğun ilgi bizleri oldukça mutlu etti. Acentelerin özellikle bilgi birikiminin güncel değişime adaptasyon gücünün artırılması için büyük bir çaba sarf ediyoruz. Bunu 60 yılı aşkın süredir var olan köklü bir şirket olarak, ticari herhangi bir kaygı gütmeden sorumluluk olarak addediyoruz.’’

AMAÇ YETKİNLİĞİ ARTIRMAK

Sigorta sektörünün en önemli görevinin müşterilerin risk farkındalığını oluşturmak, onların hayatını kolaylaştırabilmek olduğunu belirten Aksigorta Genel Müdür Yardımcısı Osman Akkoca ise; “Bilgi Üniversitesi iş birliği ile hayata geçirdiğimiz Bambaşka Sigortacılık Akademisi; farklı ürün segmentasyonlarında acentelerimizin yetkinliğini artırmayı amaç ediniyor. Aksigorta olarak, sektörel sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiğimiz bu benzersiz eğitim fırsatının sigorta sektörüne katma değer ve iç görü sağlayacağına inancımız tam. 3 ay sürecek gelişim programı ile başta acente kanalı olmak üzere tüm sektöre paydaşları, alanında uzman akademisyenleri ile bir araya gelerek, ilk ağızdan eğitim alma şansına sahip olacaklar. Sigortacılıktan dijital pazarlamaya, satış yönetiminden muhasebeye kadar birçok eğitimi Bambaşka Sigortacılık Akademisi’nde sizlerle buluşturuyoruz’’ diye konuştu.

TÜM SEKTÖRE ÜCRETSİZ EĞİTİM FIRSATI

‘Bambaşka Sigortacılık Akademisi’, 3 aylık bir eğitim takvimi içeriyor. Sağlık sigortaları, yangın, nakliyat, alacak ve siber gibi pek çok ürünün yanı sıra risk mühendisliği, vergi hukuku, dijital pazarlama, yeni dünyada satış teknikleri ve uzaktan satışta müşteri ilişkileri gibi oldukça geniş bir perspektifte eğitim programı sunan ‘Bambaşka Sigortacılık Akademisi’ alanında uzman akademisyenler tarafından katılımcılara ücretsiz eğitim fırsatı sunuyor. Katılımcılara gerçekleşen eğitim sonrası sertifika da verilecek.

www.aksigorta.com.tr/bambaska-sigortacilik-akademisi web sitesi üzerinden Bambaşka Sigortacılık Akademisi programının detayları incelenip eğitimlere kayıt olunabilir.