Zamlanmayan trafik sigortası

İstatistiklere göre 2006-2013 yılları arasındaki benzin fiyatları yüzde 57 oranında artış gösteriyor. Generali Araştırma Merkezi (GAM)’nin yaptığı araştırmalar bu artışların sürücülerin araç kullanımlarını olumsuz yönde etkilediğini gösteriyor. Generali bu verilerden yola çıkarak özel fiyatlama girişimi ile ‘Fiyat Sabitleme’ hizmetini sunmaya başladı. Generali müşterileri, bu sayede mevcut zorunlu trafik sigortalarının vade bitimine 30 günden fazla süre kalmış olması durumunda dahi bir sonraki poliçe vade başlangıç tarihine kadar mevcut risk bilgileri (araç değişimi, araç model yılı değişimi) veya mevcut hasar geçmişlerinde bir değişiklik olmaması durumunda yüzde 70’e varan indirimle fiyat sabitleme hizmetinden faydalanabilecekler.
Müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmanın birinci öncelikleri olduğunu vurgulayan Generali Sigorta Stratejik Planlama ve İş Geliştirmeden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Petar Dobric şunları ifade etti: “Generali Sigorta hedefimiz, 7/24 doğru sigortacılık çözümleriyle her yerden ulaşılabilir olmak. Bu doğrultuda, genel istatistikler ve Generali Araştırma Merkezi’mizin (GAM) düzenli olarak yaptığı araştırmalar sonucunda müşteri ihtiyaçlarını tespit ediyor onlara yönelik ürün ve hizmetlerimizi çeşitlendiriyoruz. Çoğu müşterimiz sigorta şirketlerinin tarifelerini her ay yeniden değerlendirip gözden geçirdiğini bilmiyor. Sektör parametrelerine göre fiyatlandırmaların üstünden geçiliyor ve değiştiriliyor. Bununla birlikte piyasalardaki dalgalanma, kur artışları ve benzin fiyatlarındaki yükselme tüketicileri olumsuz yönde etkiliyor. Bundan yola çıkarak müşterilerimiz için mevcut zorunlu trafik sigortalarının vade sonu beklenmeden şimdiden ‘Fiyat Sabitleme’ hizmetimiz ile yüzde 70’e varan indirim sunarak sabit fiyat uygulamasına başladık. Üstelik, müştelerimizin poliçe bitiş vadesini takip etmelerine de gerek kalmıyor. Bir sonraki zorunlu trafik sigortası poliçelerini Generali’den almayı bir kez onayladıkları anda süreç deneyimli kişisel sigorta danışmanlarımız tarafından takibe alınıyor.”

DOĞRU RİSK ANALİZİ, DOĞRU FİYATLAMA İLE TRAFİK SİGORTA PRİMİ SABİTLENİYOR
Fiyat tekliflerini hazırlarken en ileri teknoloji ile risk hesaplaması yapan Generali’de müşterinin yararlanabileceği indirim oranı, hasar geçmişlerine, sigortalı araç teknik özellikleri ve poliçe sahibinin kişisel bilgilerine göre tespit ediliyor.
Zorunlu trafik sigortası poliçeleri olsa dahi Generali müşterileri, Zorunlu Trafik Sigortası için fiyat sabitleme hizmetinden yararlanabilirler. Tek yapmaları gereken 0850 555 55 55 Sigorta Danışmanlığını arayıp kişisel sigorta danışmanlarına’ taleplerini iletmek. Poliçe yenileme tarihi yaklaşınca müşteriler için tüm risk analizi, fiyatlandırma gibi tüm süreci takip eden kişisel sigorta danışmanları poliçe işlemleri için onay almak ve süreci başlatmak üzere müşterileri arayıp bilgilendirerek gerekli işlemleri müşterileri için yürütmekte.

YAKIT TASARRUFU YENİ ARABA SATIN ALMA KARARINI ETKİLİYOR
Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de sürücülerin %31,5’i bir otomobilin en önemli özelliğinin yakıt tasarrufu olduğunu düşünüyor. Bu nedenle de benzin fiyatları önemli bir gündem maddesi olarak her an takip ediliyor. Generali Araştırma Merkezi’nin (GAM) yapmış olduğu araştırmalar sonucunda benzin fiyat artışının sürücülerin ortalama yüzde 51’inin araç kullanım oranlarını olumsuz yönde etkilediği gözlemlenirken, bu durum sonucunda sürücülerin neredeyse yarısının araç kullanımlarını yüzde 25 oranında azalttığı ortaya çıktı.

DEPO DOLDURMA FİYATLARI ARTIŞ GÖSTERİYOR
Türkiye’de 1 Litre benzin (Katkılı Kurşunsuz Benzin 95 Oktan) 2006 yılında ortalama 3 bin 70 lira civarındayken bu rakam 2013 yılında yüzde 57 oranında zamlanarak ortalama 4 bin 8350 liraya ulaştı. Depo doldurmanın fiyatı ise 169 liradan 266 liraya yükseldi.

 

Yorum yazın