YENİ BAYRAMA DOĞRU GERİ SAYIM BAŞLADI

Dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden Generali, sektöre öncülük etmek ve insan hayatını kolaylaştırmak üzere kurduğu Generali Araştırma Merkezi (GAM) aracılığıyla sürücüleri potansiyel risklere karşı uyarmak üzere çeşitli araştırmaları bir araya getirdi. Europ Assistance ile önemli bir ortaklığa imza atan Generali, bayram dönemlerinde asistans/yol yardımı hizmetinin kilit bir rol oynadığını gösterdi. Generali, bayram döneminde özellikle şehirlerarası yollarda riskin artmasıyla birlikte asistans hizmetlerine olan talebin ciddi oranlarda arttığına dikkat çekerek Europ Assistance’ın daha önceki bayram dönemlerine dair örnek verilerini paylaştı.
Verilere göre yol yardımı/asistans servisi ihtiyaçlarından (araç çekme/vinç hizmeti), Ramazan Bayramı başlamadan bir gün önce (Arife günü) günde aylık ortalamanın üzerine çıkarak yüzde 46’lık bir artış gösteriyor. Aynı gün gerçekleşen artışın, yıllık ortalamaya göre ise yüzde 77 daha fazla olması dikkat çekiyor. Yol Yardım/Asistans hizmeti ihtiyaçları (Araç Çekme/Vinç) bayramın bitişiyle, dönüş yolunda da aylık ortalamadan yüzde 130, yıllık ortalamadan yüzde 180 daha fazla artış gösteriyor.

BÜYÜK ŞEHİRDEKİLER YARDIMA MUHTAÇ
Şehirlere göre yol yardımı ihtiyacına bakıldığında ise, İstanbul yüzde 30.48 ile en yüksek orana sahip şehir oldu. İstanbul’u yüzde 10.78 ile İzmir ve yüzde 8.52 ile Ankara ve yüzde 7.3 ile Antalya takip ediyor.

BAYRAM YAKLAŞIYOR RİSK ARTIYOR
Günden güne acente ağını genişleten Generali Sigorta, en önemli iş ortakları olan acentelerine önemli bir hatırlatmada bulundu. Generali Sigorta Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Erkan Aydoğan yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Tatil dönemleri trafiğin ve dolayısıyla olası risklerin en yüksek olduğu dönemdir. Ramazan Bayramı’nın bitmesinin hemen ardından ekim ayında yeniden bayram dönemine gireceğiz. Günden güne sayısı hızla artan Generali Sigorta acenteleri aracılığıyla tüm sürücüleri olası risklere karşı uyarmak istiyoruz. Zorunlu olmasına rağmen Türkiye’de halen önemli bir oranda otomobilin halen Trafik Sigortası bulunmuyor. Trafiğe çıkmadan önce tüm sürücüler Zorunlu Trafik Sigortası ve hatta kaskosunun olduğundan emin olmalı. Generali Türkiye’de bir ilkle bu uygulamayı müşteri lehine çevirerek, teminatlarla sürücülerin kendilerini ve araçlarını da güvence altına almasını sağlıyor. Generali’nin Prestij Trafik Ürünü sayesinde araç çilingir hizmeti, lastik değişim hizmeti, yakıt bitmesi durumunda aracın çekilmesi gibi hizmetler ücretsiz olarak sunuluyor.”


Talep artıyor*

% 46 Ramazan Bayramı başlamadan önce arife günü sigortalıların asistans hizmet isteğindeki aylık ortalama artışı.

% 77 Ramazan Bayramı başlamadan önce arife günü sigortalıların asistans hizmet isteğindeki yıllık ortalama artışı.

% 130 Ramazan Bayramı bitişinde sigortalıların asistans hizmet isteğindeki yıllık ortalama artışı.

% 180 Ramazan Bayramı bitişinden önce arife günü sigortalıların asistans hizmet isteğindeki yıllık ortalama artışı.

*Europe Assistance 2013 Ramazan Bayramına ait verilerden derlenmiştir.

Yorum yazın