Veda

UZUN lâfın kısası, Mayıs 2009 tarihinde bu köşede başladığım köşe yazarlığı serüvenimi bu sayıda, yani 10 yıl + 11 ay sonra, bu yazımla sonlandırmak istiyorum. Bu süre zarfında yazdığım 131 yazımda, sigortacılığın özellikle teknikle ilgili hiçbir konusuna girmedim. Çünkü görevim, teşkilâtlanma yani acenteler ve bölge müdürlükleri kurmak, devamında çalışmaların sağlıklı yürümesi için bana bağlı tahsilât, acenteler servis müdürlükleri kurarak Grup Müdürlüğü unvanı altında devamlılığı sağlamaktı. Dolayısıyla kendimi sigortacı saymadım. Hal böyle olunca Sigortacı Gazetesi’nde sigortadan bahsetmeyen köşe yazarı olmak zordu. Havadan, sudan, kıldan, tüyden, spordan, şahsî takıntı gibi meselelerden, geçmişimden, nostaljilerden, belediye hizmetlerinden şikâyetlerime kadar her şeyi bu köşede kaleme aldım. Minnettarım kabul edildim. Dile kolay tam 131 (yüz otuz bir) ay, 131 köşe yazısı. İlgi gördü ve okundu. Türkiye’nin muhtelif yerlerinden, Amerika’dan bile dönüşler aldığım oldu.
İnsanlar hissettikleri ile kendilerini yönlendirmeli. Ben bu kadarının yeterli olduğu, daha fazla zorlamamak gerektiği kanaatine vardım. Bir kişiye gel demek kolay ama, artık git demek çok zordur diye düşünerek dükkânı kapatmaya karar verdim. Onayını bekliyorum.
İçimde kalan son bir TAKINTI’mı da ilave etmek istiyorum. Bu da bonus’um olsun, çünkü yine özel.
Maaş, ikramiye, tazminat dışında yani kanuni olmayan bir “özel taçlandırma” faslından, 20 adet Cumhuriyet altını alacağıma sahip olamadım!
Maliyeti 700 liradan az olan bir gümüş tabakla yolcu edildim. 31.12.2001’den beri gecikme faizi talep edecek değilim, BAHŞİŞ ATIN DİŞİNE BAKILMAZ demiş atalarımız… HAKKIMSA DA HELÂL ETMEYECEĞİM!
Anlaması gerekenler anlar. Anlamayanlar lütfen soru sormasın.
Zor olacak 10 küsur senenin alışkanlıklarını unutmak. Feyza kardeşimin ayın 19’una kadar yazılarınızı bekliyorum tarzı, kibar ihtarnamelerini ve her ayın köşe yazarları yemek davetiyelerini alamamak büyük eksiklik olacak durgun yaşantımda. 131 ay önce de yoktu, yaşandı ve bitti.
KÖŞEM SİZE EMANET, TÜM SİGORTACI GAZETESİ AİLESİ’NE TEŞEKKÜRLER; SEVGİ, SAYGI VE YARDIMLARI İÇİN. KENDİNİZE İYİ BAKIN…

Avatar

Eşber Erülgen

esberulgen@ttmail.com

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply