“TNS Kulüp ile tek ekranda avantajlar dünyası”

 “TNS Kulüp ile tek ekranda  avantajlar dünyası”

Sektörel değerlendirmelerde bulunan Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, “TNS Kulüp’’ ile çeşitli kriterler çerçevesinde yurt içi / yurt dışı seyahatlerden, sosyal yaşama, sağlıktan eğlenceye ve sosyal sorumluluk projelerine kadar birçok avantajdan yararlanma fırsatı sağlıyoruz” diye konuştu. 

Türk sigorta sektörünün, 2019 yılını geçtiğimiz yıla oranla %21 büyümeyle kapattığını ifade eden Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, “Enflasyon oranını baz aldığımızda, sektörde %8’lik bir reel büyüme gerçekleştiği görülüyor. Sektörel anlamda bir önceki yıla göre branş bazlı büyüme dağılımlarına baktığımızda, kara araçları, sorumluluk branşında %18, kara araçlarında %20, yangın ve doğal afetler branşında %21, genel zararlar branşında %12 ve hastalık ve sağlık branşında %34’lük bir büyüme gözlemlendi. Sektör bazında, 2019 yılını genel olarak ele aldığımızda, ekonominin 2018 yılına göre toparlanma sürecine girdiği ve sektörümüzdeki yansıması olarak rakamların reel  büyümelerle birlikte çizgisini olumlu yönde devam ettirdiği görülüyor” dedi. 

“Bu olumlu tablonun dışında, bir de sektörün farklı gerçeklerine de yakın şekilde tanık oluyoruz. Sektörümüzde son zamanlarda fiyat rekabeti oldukça yoğun olarak yaşanıyor. Liberal ekonomilerde rekabet, bütün sektörlerde görülebilecek bir olgu. Ancak, rekabetin, şirketlerin yapmış olduğu aktüeryal çalışmaların önüne geçmesi durumunda, sonuçlara olumsuz olarak yansıyor ve çoğu şirket için rekabetin sürdürebilir olmasını imkansızlaştırıyor diyen Pamukçu, “Bundan dolayı, rekabeti sadece fiyat anlamında değil, hizmet anlamında da kullanırsak, bir bütünlük yaratmış oluruz. Sadece üretim odaklı yapılan çalışmalar, günün sonunda hizmet kalitesinin düşmesine yol açmakta ve sigortalının sürdürülebilir sigorta bilincine erişmesine engel teşkil etmekte. Şirket olarak her zaman bu düşünceye önem veren ve çalışmalarımızı bu doğrultuda gerçekleştiren bir sigorta şirketi olduk” ifadelerini kullandı. 

‘BÜYÜYEREK YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ’

Pamukçu, “Türk Nippon Sigorta olarak, 2019 yılının sonunda, bir önceki yıla göre %28’lik bir büyüme ile kapattık. Şirket olarak 2019 yılındaki tüm branş hedeflerimizi gerçekleştirerek hız kesmeden büyümeye devam ettik ve 2020 yılına oldukça enerjik başladık. Tabii bu enerjinin en büyük kaynağı, bugüne kadar her zaman kol kola yürüdüğümüz acentelerimizdir. Şirket olarak yapmış olduğumuz tüm yatırımlar, aslında acentelerimiz için yapılan yatırımlardır” dedi. Türk Nippon Sigorta olarak, “Şirket -Acente’’ bağını derinden kurabilen ve bu güçle birlikte büyüyen bir sigorta şirketi olduklarını dile getiren Pamukçu, “Acentelerimizin her daim bizimle olduklarını bilmek, Şirketimizin en büyük güç kaynağıdır. Acentelerimiz için her zaman yenilikleri takip eden, iletişime açık, farklılıklar yaratan bir sigorta şirketi olmaya özen göstermekteyiz” şeklinde konuştu.

‘TNS KULÜP UYGULAMAMIZI ACENTELER İÇİN GELİŞTİRDİK’

“TNS Kulüp ile birlikte, şirketimizle çalışma gayreti gösteren acentelerimizin farklı alanlarda çeşitli kazanımlar elde etmesini ve sosyal kulüplerimizle, içerisinde bulunduğumuz çalışma hayatının yoğunluğunda kısa molalar vermelerini amaçlıyoruz. Acentelerimize ayrıcalıklar sunacak olan, ‘TNS Kulüp’ ile çeşitli kriterler çerçevesinde yurt içi / yurt dışı seyahatlerden, sosyal yaşama, sağlıktan eğlenceye ve sosyal sorumluluk projelerine kadar birçok avantajdan yararlanma fırsatı sağlıyoruz” şeklinde konuşan Pamukçu, “TNS Kulüp uygulaması, bu avantajlarının yanı sıra, acentelerimizin tek ekranda tüm hedef, gerçekleşme ve branş bazlı üretim dağılımlarını detaylarıyla görebilecekleri, aktif kampanyalar ve bu kampanyalardaki durumları ile ilgili tüm bilgilere ulaşabilecekleri çok fonksiyonlu ve kullanıcı dostu bir platform olma özelliği de taşıyor. Sigortacılıkta dijital süreçler artık ekstra bir özellik değil, olmazsa olmazlarımızdan biridir. Dijital çözümü olmayan hiçbir işlemin devamlılığı da maalesef olmuyor. Bu tarz platformların, gelecek yıllar içerisinde daha da gelişerek önümüze çıktığını hep birlikte göreceğiz” dedi.

Avatar

Emre Kaya

emre@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir