Şule Aksak Gürbüz’den çocuklara sigortayı sevdirecek kitap serisi

 Şule Aksak Gürbüz’den çocuklara sigortayı sevdirecek kitap serisi

Şule Aksak Gürbüz, Sıfır Yayınları’ndan çıkan “Sigi Sigorta’da Her Şey Yolunda” serisinde çocukları sigorta üzerine düşünmeye yönlendiriyor.

Sigorta sektöründe 24 yıllık birikimiyle bu seriye hayat veren Şule Aksak Gürbüz, Sıfır Yayınları’ndan çıkan “Sigi Sigorta’da Her Şey Yolunda” serisinde çocukları sigorta üzerine düşünmeye yönlendiriyor. Kızının büyüme sürecinde başlayan “Sigorta ne demek anne?”, “Sen sigortacı mısın anne?”, “Sigorta şirketi ne yapar anne?” gibi sorularının sonucunda yazılan hikâyelerin kitap haline dönüşmesi ile oluşturulan Sigi, cıvıl cıvıl süper kahraman olmak isteyen bir kız çocuğudur.

Sigi Sigorta’da Her Şey Yolunda Serisi ile çocuklar; sigorta kavramını tanır, sigortalanmanın önemini fark eder; meslek seçimi, yardımseverlik, güven duyma, seçim yapabilme, eleştirel düşünme, empati, sorumluluk gibi kazanımlar elde eder.

Sigi Sigorta’da Her Şey Yolunda Serisi, Şıp Şıpıdık Bir Hikaye, Hırlı Hırsız Vakası ve Fırlatan Fırtına Macerası ile toplamda  üç kitaptan oluşuyor.

Şule Aksak Gürbüz kimdir?

İstanbul Üniversitesi, Sigortacılık bölümü mezunu olan Şule Aksak Gürbüz sigorta sektöründe reasürans ve hasar departmanlarında 24 yıldır aktif olarak çalışmaktadır. Halen sigorta şirketlerine danışmanlık veren Alerta Kurumsal Sağlık Yönetimi ve Danışmanlık Hizmetleri A.Ş.’de portföy yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Marmara Üniversitesi Sigortacılık Bölümü’nde Yüksek Lisans yaparak “Türkiye’de Yangın Branşı Hasar Uygulamaları ve AB Ülkelerindeki İşleyiş” konulu tez hazırlamıştır. Oto ve Oto Dışı Hasar başta olmak üzere Bedeni Hasar Departman yöneticiliği yapan Şule Aksak Gürbüz evlidir ve bir kız çocuğu vardır.

İlginizi Çekebilir