Sigortacılar Sigorta ve Bireysel Emeklilik Zirvesi’nde buluştu

 Sigortacılar Sigorta ve Bireysel Emeklilik Zirvesi’nde buluştu

Oracle Türkiye Genel Müdürü Filiz Doğan’ın açılış konuşmasıyla saat 09.30’da başlayan zirve, Platinum ve Gold Sponsorları Intel ve Infotech’in katkılarıyla düzenlendi. Zirvede, TV Programı Yapımcısı ve yönetmen Güven İslamoğlu, Çevre ve Riskler konusunda öngörülerini içeren “2050’yi Görebilecek miyiz?” başlıklı sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından İslamoğlu, TARSİM Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu ile söyleşi yaptı.

YUSUF SATOĞLU: ‘SİGORTA BİLİNCİ OLUŞTURMAYA ÇABALIYORUZ’
Bu yıl Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilen Oracle Sigortacılık ve Bireysel Emeklilik Zirvesinin 1. Oturumunda Güven İslamoğlu’nun, Tarsim A.Ş. Genel Müdürü Yusuf Cemil Satoğlu’yla gerçekleştirdiği söyleşide Satoğlu, Türkiye’de Tarım Sigortalarının genel durumuyla ilgili, oluşabilecek hasarlara yönelik çok sıkı hesaplamalar yaptıklarını fakat yine de insan faktörünün hesaplamaların netliğini etkilediğini söyledi. Satoğlu konuşmasını, “Türkiye’de Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı 2300 çiftçi bulunmasına rağmen bunların sadece yüzde 14’ü sigortalı. Bizim amacımız yaygınlaşıp, sigortalı sayımızı artırmak” Sözleriyle sürdürdü.

Öğle öncesi oturumların ikinci yarısında ise, Galatasaray Üniversitesi Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Tankut Acarman’ın ‘Akıllı Taşıt Teknolojileri’ konusunda yaptığı sunumu Gold Sponsoru Infotech CEO’su Ali Ufuk Peker’in, Eureko Sigorta Bilgi Teknolojileri Genel Müdür Yardımcısı İlker Arabacı ile akıllı taşıt teknolojilerinin sigorta sektörüne yansımaları konusunda yapacağı söyleşi izledi. Bu oturum, PwC Türkiye Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Hizmetleri Lideri Burak Sadıç’ın “Dijital Dünyada Güven Yaratmak” başlıklı sunumuyla son buldu.

YENİ PROJELER İÇİN YENİ FİKİRLER GEREKLİ
Öğleden sonra yapılan paralel oturumlarda ise, Oracle ve iş ortaklarının yeni teknoloji ve çözümleriyle ilgili tanıtımlara katılıp, sektörde Oracle teknolojileriyle gerçekleştirilen başarılı projelerin sunumlarını izleyerek, deneyimlerin paylaşıldığı bir ortamda yeni projeler için üretilecek yeni fikirleri tartıştı. Sadece sigorta yönetici ve çalışanlarına yönelik hazırlanan Sigorta ve Bireysel Emeklilik Zirvesi’nde sigorta ve bireysel emeklilik şirketlerinin tüm birimlerinden katılımcılar yer aldı.

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply