SEDDK 2021 Yılı Aktüerlik Sınav tarihlerini duyurdu

 SEDDK 2021 Yılı Aktüerlik Sınav tarihlerini duyurdu

SEDDK 2021 Yılı Aktüerlik Sınav Takvimi’ni açıkladı. Birinci, ikinci ve üçüncü seviye sınavlarına, yurt içinde veya dışında bir yükseköğretim kurumuna lisans derecesi almak üzere devam eden kişiler veya bu yükseköğretim kurumlarından mezun olarak lisans derecesi almış olanlar sınavlara başvurabilecek.

SEDDK (Sigortacılık Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu) 2021 Yılı Aktüerlik Sınav Takvimi’ni duyurdu. SEDDK’nın yayınladığı duyuruya göre belirlenen sınav takvimi şöyle;

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

SEDDK’nın duyurusuna göre, aktüerlik birinci, ikinci ve üçüncü seviye sınavları, Ankara ve İstanbul’da, dördüncü seviye sınavları ise sadece İstanbul’da yukarıda belirtilen tarihlerde yapılacak. Birinci, ikinci ve üçüncü seviye sınavlarına, yurt içinde veya dışında bir yükseköğretim kurumuna lisans derecesi almak üzere devam eden kişiler veya bu yükseköğretim kurumlarından mezun olarak lisans derecesi almış olanlar sınavlara başvurabilecek. Yurt dışında öğrenim görenler ise sınav sonuçlarının geçerli olabilmesi için Yüksek Öğretim Kurumu’ndan denklik belgesi talep etmeli. Dördüncü Seviye Sınavlarına, uluslararası kabul görmüş sınavlar veya usullerle aktüer unvanını alanlar başvurabilecek.

Sınavlar hakkında daha ayrıntılı bilgi, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Türkiye Sigorta Birliği , Aktüerler Derneği ve Sigortacılık Eğitim Merkezi internet sayfalarında yayımlanan “2021 Yılı Aktüerlik Sınavları Başvuru ve Uygulama Kılavuzu” ve “2021 Yılı Aktüerlik Sınavları Kapsamı” adlı dokümanlardan edinilebilir.

İlginizi Çekebilir