Sakarya’daki köy okullarına Türk Nippon Sigorta desteği

‘Sakarya Üniversitesi Çevre Köylerine Yardım Kulübü’nün Sakarya çevresindeki köy okullarında okuyan öğrencilerin her türlü kitap ve kırtasiye malzemeleri gibi ihtiyaçlarının karşılanması ve bu sayede kütüphanelerinin oluşumunda yardımcı olunabilmesi adına başlattığı “Sakarya Köy Okullarının Kütüphaneleri Yenileniyor” sosyal sorumluluk projesine Türk Nippon Sigorta da destek oldu.
Bu proje kapsamında, kullanılmayan tüm kitaplar ve kırtasiye malzemeleri Sakarya Üniversitesi aracılığıyla Sakarya’daki tüm ilk ve orta dereceli köy okullarına gönderiliyor ve okulların kütüphanelerine katkıda bulunuluyor.

PROJE HAKKINDA
2002 yılında kurulan Sakarya Üniversitesi Çevre Köylerine Yardım Kulübü, birçok projeye imza attı. Kulübün yürüttüğü projeler, öncelikle öğrencilerin gönüllü katılımı, üniversitenin sağladığı olanaklar, sponsor olan kurum ya da bireylerin yardımlarıyla hayat buluyor.
Sakarya ilinin Taraklı ilçesine bağlı Hark, Seferler, İç Dedeler ve Gündüzler köylerindeki ilkokullara ve öğrencilerine kitap, kırtasiye, ilkyardım malzemesi, oyuncak, giyim yardımıyla projelerine başlayan topluluk, bugüne kadar yaklaşık 900 öğrenciye yardımda bulundu.
Öğrencilerin bulunduğu köy okullarına da çeşitli yardımlar gerçekleştiren ve ‘Bir Günümüzü Farklı Yaşayalım’ sloganıyla hareket eden topluluk, her türlü sosyal sorumluluk projelerine desteğini sürdürmeyi planlıyor.

Yorum yazın