Motorcunun yeni gözdesi Quick Sigorta

Motorcunun yeni gözdesi Quick Sigorta

Sigorta sektöründe bir yılını dolduran ve faaliyetlerine hızla devam eden Quick Sigorta, motosiklet sahiplerinin en çok tercih ettiği şirketler arasında yerini almış durumda. Piyasada trafik sigortasında arz sıkıntısının olduğu dönemde bir anlamda ihtiyaçtan ortaya çıkan, hem otomobil hem de motosiklet sürücülerinin trafik sigortası bulmasına ve trafiğe çıkmasına olanak sağlayan Quick Sigorta, özellikle motosiklet camiası tarafından en çok beğenilen sigorta markaları arasında bulunuyor. Quick Sigorta trafik sigortasının yanı sıra sponsorluklar, sosyal sorumluluk çalışmaları ve özel üretilen içerikler ile motorcuların yanında olmaya devam ediyor. 

4 AYDA 48 BİN MOTORCU QUICK SİGORTA’YI SEÇTİ

Hizmette ilk yılını tamamlayan Quick Sigorta, Türkiye Sigorta Birliği (TSB) tarafından açıklanan 2018 yılının ilk 4 ayı verilerine göre motosiklet kullanıcıları arasında şimdiden en çok tercih edilen ikinci şirket konumuna yükselmiş durumda. Açıklanan verilere göre 2018 yılının ilk 4 aylık döneminde trafik sigortası yaptıran toplam 196 bin motosiklet sahibinin 48 bin kadarının Quick Sigorta’yı tercih ettiği görülüyor. Bu da 4 motosiklet sürücüsünden 1’ine denk geliyor. “Ekonomik”, “pratik” ve “anında” sigortacılık iddiasıyla yola çıkan Quick Sigorta’dan teklif almak ise son derece kolay. İnternetten araç plakası ve TC kimlik numarası gibi bilgilerin girilmesini takiben yaklaşık 2 dakika içerisinde kişiye özel oluşturulan teklif müşterinin önüne geliyor. 

TÜRKİYE’NİN HER YANINDA 

Quick Sigorta, motosiklet sürücülerine olan desteğini sigorta ürünlerinin dışında sahada yaptığı çok sayıda çalışma ile de gösteriyor. Geçtiğimiz yıl Bursa’nın Keles ilçesinde yapılan ve yaklaşık 5 bin motorcunun katıldığı büyük Bursa Enduro Motosiklet Festivali etkinliğe sponsor olan Quick Sigorta, 250’den fazla katılımcının 100 binden fazla ziyaretçi ile buluştuğu Motobike İstanbul 2018 fuarında da ana sponsorlar arasında yer almıştı. Bu ay da Cunda Adası’nda düzenlenen Uluslararası Balıkesir Motosiklet Festivali’ne sponsor olan ve geniş bir ekiple etkinlikte yer alan Quick Sigorta, burada ürünlerini ve sosyal sorumluluk projelerini anlattı. Quick Sigorta, sponsorluk etkinliklerinin yanında internet üzerinden yayınladığı QBLOG’da motorculara özel içerikler üretiyor. Sitede, yeni başlayan motorcuların “acemilik” dönemi için tavsiyeler, motor satın alınırken bilinmesi gerekenler, İstanbul’a yakın motor gezisi rotaları ve en güvenli kask modellerine kadar pek çok konuda kaleme alınmış yazılar bulunuyor. Bunun yanında Freedom Riders ve TC Riders gibi önemli motosiklet kulüplerin kurucularıyla yapılan röportajlar, Türkiye’de motor kültürüne ve yaşam tarzına ışık tutuyor. 

‘DESTEĞİMİZ SÜRECEK’

Kuruldukları andan itibaren motosiklet kullanıcılarının yanında olduklarını ve zor bir dönemde piyasadaki arz eksikliğini doldurduklarını söyleyen Quick Sigorta Genel Müdürü Ahmet Yaşar, müşterilerden aldıkları dönüşlerin kendilerini son derece mutlu ettiğini belirtti. Yaşar, “Oldukça kapsamlı ve uygun fiyata piyasaya sunduğumuz trafik sigortası motosiklet kullanıcıları tarafından büyük ilgi gördü. Ticari anlamda bu yaklaşımımızın yanında motosikletlerin trafikte fark edilmesi için açık hava reklamları uyguladık. Quick Sigorta olarak elimize geçen her fırsatta motosiklet kullanıcılarına destek veriyoruz” diye konuştu. 

MOTOSİKLET İÇİN KASKO YOLDA

Web üzerinden bir kullanıcın sorusuna cevap veren Quick Sigorta, motosiklet sürücülerine müjdeyi verdi. Quick Sigorta tarafından yapılan yorumda, “Motosiklet için sürdürülebilir bir kasko ürünü nasıl yapabiliriz düşüncesiyle paydaşlarımız ile toplantılar yapmaya başladık” denildi. 

Yorum yazın