Mapfre Vakfı, emniyet kemerinin önemini anlatıyor

 Mapfre Vakfı, emniyet kemerinin önemini anlatıyor

Mayıs ayında Okan Üniversitesi’nde öğrencilerle buluşan MAPFRE, ay sonuna kadar İçerenköy Carrefour AVM ve Ekşi Fest’te de devrilme simülatörü etkinliğini gerçekleştirerek binlerce kişiye emniyet kemerinin önemini anlatacak.

MAPFRE GENEL SİGORTA, içinde bulunduğu toplumun sorun ve ihtiyaçlarından yola çıkarak MAPFRE VAKFI işbirliği ile birçok sosyal sorumluluk projesi geliştiriyor ve 2013 yılından bu yana “trafik” konusunda Türkiye’de de projeler uyguluyor. Dünya çapında birçok önemli projeye imza atan MAPFRE VAKFI, devrilme simülatörü etkinlikleri ile toplumda emniyet kemeri kullanımı ile ilgili duyarlılık yaratılmasını hedefliyor.

Ülkemizde trafikte meydana gelen ölüm ve yaralanmaların en önemli sebeplerinin başında emniyet kemerinin takılmaması olduğundan yola çıkan Vakıf, emniyet kemerinin öneminin yaşanarak öğrenilmesi amacıyla 2 yıl önce Türkiye’de başlattığı Devrilme Simülatörü etkinliğine bu sene de farklı hedef kitlelere ulaşacak şekilde genişleterek devam ediyor.

12 – 13 Mayıs’ta Okan Üniversitesi kampüsünde düzenlenen ve 475 öğrencinin katıldığı etkinlik, 30 Mayıs’ta Ekşi Fest’te devam edecek.

Etkinlik kapsamında, otomobilin devrilmesi durumunda emniyet kemerinin takılı olmasının ne derece hayati olduğunu deneterek yaşatmak amacıyla özel olarak tasarlanan devrilme simülatörü kullanılarak, uzman eğitmenler tarafından katılımcılara emniyet kemerinin doğru kullanımı ile ilgili bilgi veriliyor. Etkinlikte ayrıca emniyet kemerinin önemi konulu broşürler ve hediye olarak reflektörlü yelekler dağıtılıyor.

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply