Katılım Emeklilik mobil şubeleri bir tık uzağınızda

 Katılım Emeklilik mobil şubeleri bir tık uzağınızda

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, tüm dünyayı saran koronavirüs pandemisinin yaşandığı bu zor zamanlarda BES ve katılım sigortacılığının hem yatırımlar için hem de geleceğini, sağlığını ve çocuklarının eğitimini maddi güvence altına almak isteyenler için en güvenli liman olduğunu hatırlattı. Katılım Emeklilik’in hayatın her alanını kapsar hale geldiğini belirten Sincek, “Katılım Cep Mobil, İnternet Şubemiz ve Çağrı Merkezimiz gibi alternatif kanallarımızla da bir tık uzağınızdayız” dedi. 

Koronavirüs pandemisi insan yaşamının hiç beklenmedik zamanlarda insanların günlük rutininin sekteye uğrayabileceğini gösterdi. Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, “Sigortalı olmak hem sizi hem de sevdiklerinizi güvence altına almak anlamına geliyor. Bu salgın da gösterdi ki günlük akışımız, alışkanlıklarımız hiç beklenmedik şekilde bozulabiliyor. Evde kalarak kendimizi nasıl koruyorsak BES ve sigorta kapsamında kalarak da hayatta karşılaşacağımız beklenmedik olaylara karşı güvence altına girmeliyiz” şeklinde konuştu. 

TEŞHİS KONULANA KADAR SİGORTANIZ GİDERLERİ ÜSTLENİYOR

Ayhan Sincek içinde bulunduğumuz olağanüstü günlerle ilgili, “Türkiye’nin güçlü sağlık alt yapısı ve hem hükümetimizin hem de halkımızın sağduyusu ile küresel bu soruna karşı verilen ulusal mücadele güçlü tedbirlerle yürütülüyor. Bu doğrultuda; ilk ve orta okullar ile liselerin geçici süreyle tatil edilerek uzaktan eğitime geçilmesi,  havalimanlarında termal kameralar aracılığıyla testlerin yapılması, uçuşların kademeli olarak sınırlandırılması ve sınır kapılarının kapatılması, referans hastanelerin belirlenmesi, Covid-19 için yerli tanı kiti geliştirilmeye başlanması, başka ülkeler üzerinden gelen yabancı ülke vatandaşlarına 14 gün karantina uygulanarak takip altına alınması, şehir giriş çıkışlarının kontrolü gibi etkin önlemler sayesinde virüsle mücadelede etkiniz. Sağlık sigortası şirketleri de poliçelerinde yer aldığı şekilde tüm sigortalılarının Covid-19 teşhisi konulana kadar yapılmış tüm muayene, tetkik ve test giderlerini üstlenmektedir. 

Katılım Emeklilik olarak bizler de Katılım Sağlık güvencesi altındaki sigortalılarımızın tanı konulara kadar gerçekleşen tüm harcamalarını poliçesi doğrultusunda ödüyoruz. Covid-19 testi pozitif sonuç vermiş olsa da içerisinde bulunduğumuz bu zor günlerde sigortalılarımızın yanındayız; planlanan tedavi için oluşan ek maliyetler noktasında sigortalılarımız ve sağlık kurumları ile birebir iletişim sağlayarak destek olmaya devam ediyoruz. Ayrıca çağrı merkezlerimiz aracılığı ile sunduğumuz psikolojik danışmanlık, ambulans gönderimi gibi destek hizmetlerimizle de sigortalılarımızın herhangi bir beklenmedik durumda mağdur kalmaması için çalışıyoruz. Hiçbir hizmetin aksamamasını sağlamak üzere tüm personellerimiz uzaktan çalışmakta, her yerde ve her şekilde göreve hazır beklemektedirler. 

Katılım Emeklilik olarak bizler böyle zor dönemlerde üretmeye, tüm paydaşlarımız ve kamu otoritesi ile işbirliği içinde, birlik ve dayanışma ruhu ile ülkemizin ekonomisine katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi. 

HAYAT’TAN BES’E PEK ÇOK İŞLEM ONLINE

Katılım Emeklilik’in bireysel emeklilik, sağlık ve hayat sigortaları başta olmak üzere pek çok ürünü ile yaşamın her alanını kapsadığını aktaran Ayhan Sincek sözlerine şöyle devam etti; “Katılım Emeklilik olarak teknolojik alt yapımız her duruma hazır. Dijitalleşmeyi merkeze alan anlayışımızla geliştirdiğimiz Katılım Cep, İnternet Şube ve Çağrı Merkezi gibi alternatif kanallarımızla da pek çok işlem yapılabiliyor. ‘Katılım Cep’ adını verdiğimiz mobil şubemiz ile katılımcılar, tasarruflarını anlık görüntüleyebiliyor ve fon dağılım değişikliği, katkı payı değişikliği gibi pek çok işlemi telefonları üzerinden yapabilme rahatlığını yaşıyor. Web sitemizi ziyaret edenler, faizsiz sigortacılık ve BES konusunda merak ettikleri pek çok bilgiye ulaşabiliyor. Tasarruflarını en iyi şekilde değerlendirebilmek için web sitemizi ziyaret edenlerin fon bültenlerimiz, BES ve OKS ile ilgili kitapçıklarımız, katılım sigortacılığı sayfalarımız gibi geniş yelpazede bilgi ve içeriğe ulaşmaları mümkün. 

FONLARINIZI DA ONLINE YÖNETEBİLİRSİNİZ

Ülkemiz koronavirüs salgınıyla karşılaştığında birkaç gün içinde çalışanlarımızı, teknolojik alt yapımız sayesinde evden çalışabilir duruma getirdik. Bu güçlü teknolojik alt yapımız hızlı ve çok yönlü çözüm üretebilmemize imkan veriyor.  Müşterilerimiz de, tasarruflarını, fonlarını Katılım Cep mobil ve internet şubemiz aracılığıyla anlık yönetebiliyor. Müşterilerimiz, iç verim getiri hesaplaması ile geçmiş fon bilgilerini analiz ederek getiri oranını görebiliyor, fon seçenekleriyle mevcut durumunu, diğer fon getirilerini karşılaştırmalı olarak değerlendirme imkanı buluyor. Ayrıca kişisel risk profilini oluşturup fon dağılımını bilgisayarından ya da telefonundan değiştirebiliyor.” 

BES FONLARI EN GÜVENLİ LİMAN

Çalkantılı dönemlerin güvenli limanının her zaman için BES fonları olduğunu aktaran Sincek, “Koronavirüs salgınına rağmen tasarruflarını BES’te değerlendirenlerin emeklilik fonlarından bir çıkış eğilimi yok. Dünyayla iç içe bir finansal piyasa düzeni dolayısıyla Türkiye’deki finansal enstrümanlarda da bu durumdan negatif yönde etkileniyor. Ancak akıllı tasarruf yapanlar, salgın sonrasında emeklilik fonlarının iyi getiri oluşturabileceğini ön görüyor. Geçtiğimiz yıllarda yaşanan büyük finansal krizlerin ertesinde de finansal enstrümanların değerlenerek toparlandığını gözlemlemiştik. Bu tür dalgalanma zamanlarında emeklilik fonlarınızda mevcut pozisyonu korumanızı tavsiye ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir