Katılım Emeklilik 1 yaşında

Katılım Emeklilik 1 yaşında

Albaraka Türk ve Kuveyt Türk’ün güç birliğiyle Eylül 2014’te lansmanını gerçekleştiren Katılım Emeklilik, sektörde başarılarla dolu bir yılı geride bırakarak ikinci yaşına adım atıyor. BES’te 90 bini aşkın sözleşme ve 153 milyon lira fon büyüklüğünü yakalayan Katılım Emeklilik, hayat sigortalarında 26 binden fazla poliçe sayısına ulaştı. İlk yılında sektörün iddialı oyuncularından biri haline gelen Katılım Emeklilik, gelecek yıllarda zirvenin güçlü markalarından olacağını gösterdi.

‘2023 HEDEFİMİZ SEKTÖR LİDERLİĞİ’
Katılım Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Fahrettin Yahşi, “Kurulduğumuz dönemde hedefimizi, 2015 sonuna kadar 100 bin katılımcı ve 200 milyon fon tutarı olarak belirledik. Birinci yılımızı doldurduğumuz şu günlerde fon tutarı artışında yılbaşına kıyasla yakaladığımız yaklaşık yüzde 200’lük büyüme ivmesiyle hedeflerimize ulaşıyor olduğumuzu görmek bizi sevindiriyor. Aynı zamanda emeklilik şirketleri ağırlıklı fon getirilerinde de, düşen piyasa ortamına rağmen, katılımcılarımıza sektör ortalama getirisinin üzerinde kazanç sağlayarak fon yönetimi anlamında da fark yaratıyoruz. Önümüzdeki dönemde de başarılarımızın hız kesmeden devam edebilmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Öncelikli hedeflerimiz, 5 yılda 1 milyar lira fon tutarını aşmak ve 500 bin katılımcıya ulaşarak sektörde ilk 10’da yerimizi almak. 2023’te ise 1000 banka şubesiyle müşterilerimize hizmet veren bir emeklilik şirketi olmayı ve katılım sigortacılığı alanında sektör lideri olmayı hedefliyoruz” dedi.

‘YENİ SİGORTA ÜRÜNLERİMİZ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR’
Bireysel emeklilikte yakaladıkları başarıyı yeni ürünlerle sürdüreceklerini belirten Yahşi, “Bankalarımızda bu yaz sunulmaya başlanan Kritik Hastalıklar Sigortamız ve Ferdi Kaza Sigortamız ile müşterilerimizin her türlü ihtiyaç ve beklentisini karşılamak istiyoruz. Daha yeni rafa koyduğumuz bu ürünlerimiz büyük ilgi görüyor. Ücretsiz asistans paketleri ve çeşitli teminat opsiyonları ile müşterilerimizi ve onların ailelerini hayatta karşılaşabilecekleri kazalara ve hastalıklara karşı güvence altına alıyoruz” dedi.

‘FİNANSAL FARKINDALIĞI ARTIRACAĞIZ’
Tüketicinin doğru bilgilendirilmesi ve akıllarındaki soruların cevaplandırılması halinde BES’e ve pek çok sigorta ürününe katılımın artacağını vurgulayan Yahşi, şöyle konuştu: “Faizsiz finans araçlarını kullanarak müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini ‘katılım’, ‘paylaşım’ ve ‘güven’ anlayışıyla karşılıyoruz. Etik ilkelerimiz ve prensiplerimizle, müşterilerimizin hassasiyetleri doğrultusunda sigorta ve emeklilik ürünleriyle finansal hedeflerine güven ve huzur içinde ulaşmalarına yardımcı oluyoruz. Finansal farkındalığın her geçen gün önem kazandığı ülkemizde Katılım Emeklilik olarak, toplumumuzda finansal okuryazarlık düzeyini yükseltmeyi ve tasarruf bilincini arttırmayı hedefliyoruz. Bu doğrultuda yeni proje hazırlıklarımız sürüyor. Özellikle bireysel emeklilikte faizsiz fonlara talep her geçen gün artıyor. Müşteri memnuniyeti odaklı yaklaşımımız, teknolojik hizmetlerdeki farklılığımız ve sektöre hakimiyetimizle bu talebi karşılamaya hazırız.”

Yorum yazın