“Kadın Gözüyle Hayattan Kareler” sergileniyor

Anadolu Hayat Emeklilik’in bu yıl dokuzuncusunu düzenlediği ‘Kadın Gözüyle Hayattan Kareler’ fotoğraf yarışmasında dereceye giren fotoğraflardan oluşan sergi, 24 Temmuz tarihine kadar iç hatlar, 24 Temmuz-9 Ağustos tarihlerinde ise dış hatlar terminalinde görülebilecek. İlk kez düzenlendiği 2007 yılından bu yana 9 bini aşkın kadının, 40 binin üzerinde fotoğrafla katıldığı “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler Fotoğraf Yarışması” Türkiye’nin en çok ilgi gören fotoğraf yarışmalarından biri haline geldi.

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’nun öncülüğünde başvuruların bu yıl ilk defa dijital ortama taşındığı, 1.418 yarışmacının 4.945 fotoğrafla katıldığı “Kadın Gözüyle Hayattan Kareler”, Türk kadınının sosyal, kültürel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmayı hedeflerken, kadınlara kendilerini ve hayata bakışlarını özgürce ifade edebilecekleri bir platform sunuyor.

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında, ‘Hayata Dair’ temasıyla düzenlenen yarışmanın bu yılki seçici kurulunda; Fotoğraf Sanatçısı Prof. Güler Ertan, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Başkanı Prof. Nihal Kafalı, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü Başkanı Doç. Emre İkizler, Fotoğraf Sanatçısı Mehmet Kısmet ve Anadolu Hayat Emeklilik İletişim Müşaviri Nihan Güney yer aldı.

Yorum yazın