Işık Sigorta’dan acentelerine Karadeniz gezisi

Trabzon ve Rize illerini ve bu illerde bulunan tarihi ve turistik yerler ile Karadeniz’in etkileyici yaylalarını ziyaret eden Işık Sigorta acenteleri, beraberlerindeki Genel Müdür Yardımcısı M. Fatih Çetin ile bol bol sohbet etme fırsatı da yakaladılar. Acentelerle birlikte gerçekleştirilen seyahatlerin, şirket ve acente kaynaşmasını artırdığı gibi, acenteler arasındaki ilişkileri güçlendirdiğini söyleyen Çetin, 2015 yılında düzenlenen bu ilk kampanyaya katılım oranının yüksek olmasından duydukları memnuniyeti ifade ederek, acentelere daha çok kazandıracak, gerek seyahat ve gerekse de ek komisyon kazandıran kampanyaların devam edeceğini kaydetti. Çetin, “Acente toplantıları ve yurtiçi ile yurtdışı gezileri, acentelerimiz ile iş dışında da birlikte olmak için önemli bir fırsat. Birlikte geçirdiğimiz bu sürede birbirimizi daha yakından tanıma ve bilgi alışverişinde bulunma olanağımız oluyor. Geniş bir ailenin fertleri olduğumuzu hissettiren bu geziler, motivasyonumuzu artırmaya da çok katkı sağlıyor” dedi.

DOĞU KARADENİZ’DE YEŞİLLİKLER ARASINDA KAYBOLMAK…  
2015 yılının ilk üretim kampanyasında Doğu Karadeniz turu kazanan acenteler 12-13-14 Haziran tarihlerinde yeşil ile mavinin buluştuğu Trabzon ve Rize’de unutulmaz üç gün geçirdiler. Geziye katılan tüm acenteler, Trabzon Havaalanı’nda Işık Sigorta Trabzon Acentesi Zekeriya Zengin tarafından karşılandı. Seyahatin ilk günü yaklaşık 1.700 yıllık Sümela Manastırı’nı ziyaret eden acenteler, tarihi İpek Yolu üzerinden Zigana Geçidi’ni geçerek, Gümüşhane ilinde bulunan rengarenk sarkıt, dikit ve travertenleri ile ünlü Karaca Mağarası’nı gezdiler. Ardından, Düzköy Kayabaşı Yaylası, Türkiye’nin ikinci en büyük mağarası olan Çal Mağarası, Osmanlı yapıtı olan Gülbahar Hatun Camii ve Türbesi, freskleriyle ünlü 13. yüzyıldan günümüze bozulmadan kalan Ayasofya kilisesi ve Ayasofya Müzesi, Atatürk’ün Trabzon ziyaretinde ağırlandığı Atatürk Köşkü’nü ziyaret eden acenteler, Trabzon ilinin panoramik görüntüsünü Boztepe’den seyretme fırsatı yakaladılar. Seyahate katılan acenteler, ikinci gün tarihi Rize Kalesini ve Rize bezi alışverişi için Rize Çarşısı, Çamlıhemşin’de Fırtına Deresi üzerinde bulunan tarihi taş kemer köprülerini ve yine Fırtına Vadisi’nin güneyinde, denizden yaklaşık bin metre yukarıda konumlanmış, yüksekçe bir tepe üzerinde sekiz burç ve bir gözetleme kulesinden oluşan Zilkale’yi, ardından da doğa harikası Ayder Yaylası ve Ayder kaplıcalarını ziyaret ettikten sonra Fırtına Deresi’nde rafting yaparak heyecanlı anlar yaşadılar. Seyahatin son günü Uzungöl Şelalesi’ni ziyaret eden acenteler, kartpostalların değişmez manzarası Uzungöl etrafında zümrüt yeşili ormanların kokusu eşliğinde yürüyüş yapma fırsatı buldular.  Seyahate katılan acenteler, doğa ile iç içe tarihi ve turistik mekanları ziyaret ederken, her öğünde servis edilen mısır ekmeği, turşu kavurması ve muhlamanın yanı sıra, Akçaabat köftesi, karalahana sarması, laz böreği ve karalahana çorbası gibi yöreye özgü yemekleri de tatma fırsatı yakaladılar.
Katılımcılar, Işık Sigorta’nın geleneksel haline getirdiği, acentesine hem para kazandırıp hem de Türkiye’nin dört bir tarafını gezdirerek ufkunu genişlettiği seyahatlerden çok büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler. Bundan önce de Işık Sigorta’nın düzenlediği birçok seyahate katılan acentelerden Mücahit Palavuz gezi hakkında görüşlerini aktardı:  “Ben bu seyahatlerin, sadece eğlenmek, hoş bir vakit geçirmek veya yemek içmek olmadığını, hoşgörünün, dostluğun, arkadaşlığın pekiştiği yeni simaların aramıza katılarak ailenin büyüdüğünü gördüm. Hemen hemen 24 yıldır bu sektörün içinde olan bir kişi olarak sadece şunu söyleyebilirim, bugüne kadar çalıştığımız hiçbir şirkette bu samimiyeti göremedim. Bu samimiyetin Işık Sigorta’nın en büyük gücü olduğu kanısındayım. Bu organizasyonu düzenleyen ve bizlerin kahrını çeken tüm dostlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum. Dostlarımız diyorum, çünkü şirketimizin en üst kademesinden en alt kademesine kadar herkesi kendimizden biri olarak görmemize sebep oldunuz. Dostluğumuzun ve beraberliğimizin uzun yıllar sürmesini temenni ediyorum.”

Yorum yazın