HDI Sigorta’dan AKUT’a tam destek

Geçtiğimiz günlerde AKUT araçlarının trafik sigortası poliçelerinin sponsorluğunu üstlenen HDI Sigorta, AKUT’la yeni bir işbirliğine daha imza attı. AKUT, 17 Ağustos depreminin yıldönümünde İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye çapında, anma ve bilinçlendirme amaçlı outdoor mecra çalışması gerçekleştirdi. HDI Sigorta da bu çalışmanın sponsoru oldu. Açık hava ilan panolarında yer alan AKUT afişlerinin baskı maliyetlerini HDI Sigorta üstlendi.

‘BUNDAN SONRAKİ SÜREÇTE AKUT’UN YANINDA OLACAĞIZ’
Konuyla ilgili açıklamada bulunan HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, depremden korunmak için toplumun bilinçlenmesi gerektiğinin altını çizdi. Hancıoğlu, deprem olmadan önce alınması gereken önlemlerin bilinmesi durumunda deprem zararlarının en aza indirmenin mümkün olacağını belirtti. Hancıoğlu sözlerine şu şekilde devam etti: “Canımızı kurtaran, böyle kutsal bir görev icra eden gönüllüler ordusuna destek olmak bizim görevimiz ama sadece biz değil, tüm kuruluşlar elinden geldiğince bu konuda katkıda bulunmalı. AKUT 35 bölgede görev yapan, 1.600 gönüllüye sahip müthiş bir organizasyon. HDI Sigorta olarak biz kendimizi AKUT’a destek olmak zorunda hissediyoruz. Bundan sonraki süreçte de elimizden geldiği kadar AKUT’un yanında olmaya çalışacağız.” Yapılan basın toplantısı sırasında Ceyhan Hancıoğlu’na teşekkür plaketi sunan AKUT Başkanı Nasuh Mahruki, HDI Sigorta ile yaptıkları işbirliğinin AKUT için çok önemli olduğunu belirtti. Mahruki sözlerine şu şekilde devam etti: “Türkiye genelinde 2345 noktada, ‘O gün Bugün, 17 Ağustos’u unutmayın, unutturmayın, bilgilenin, bilinçlenin ve önlem alın’ çalışmamızı kamuoyuyla paylaşma imkânı bulduk. Kendi kaynaklarımızı daha ziyade hayat kurtarmak amacıyla kullanmak zorunda olduğumuz için, HDI Sigorta’nın afişlerin basılmasıyla alakalı bize destek vermesi bu kadar fazla kişiye ulaşmamız açısından bize kolaylık sağladı. Kısıtlı kaynaklarla büyük işler yapmak zorunda kaldığımız için bu tür destekler sayesinde bu kadar önemli bir toplumsal mesajı büyük kitlelere ulaştırma imkânı bulduk. HDI Sigorta’ya, başta Ceyhan Bey olmak üzere tüm ekibe, öncelikle araçlarımızın trafik sigortalarına sponsor oldukları için ve ‘O gün Bugün 17 Ağustos’ ilanımızı bu kadar geniş bir coğrafyaya ulaştırmamızı sağladıkları için teşekkür etmek istiyoruz.”

‘O GÜN BUGÜN 17 AĞUSTOS’
1999’dan bu yana her yıl 17 Ağustos’ta depreme karşı kamuoyu bilincini artırmak ve canlı tutmak için kampanya düzenlediklerini ifade eden Nasuh Mahruki, bu konuda başka birçok sivil toplum kuruluşunun ve devlet kademesinin de konuyla ilgili çalışma yapması gerektiğini vurguladı. Mahruki, HDI’nin bu konuda örnek bir çalışma sergilediğini söyledi.

Yorum yazın