“Hayattan Sarı Kareler” sonuçlandı

“Hayattan Sarı Kareler” sonuçlandı

Vakıf Emeklilik tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Sarı Kareler Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenlere ödülleri, Vakıfbank Sanat Galerisi’nde düzenlenen törenle verildi.

“Hayattan Sarı Kareler” temasıyla fotoğraf tutkunlarını buluşturan yarışmada, Gökhan Turunç birinciliğe layık görüldü. Levent Bayraktar ikinci olurken, Nurten Öztürk üçüncü oldu. Bu yıl 1700 yarışmacı, 5673 fotoğrafla katıldığı yarışmada birinciye 3 bin lira, ikinciye 2 bin lira ve üçüncüye 1 bin liralık para ödülü dağıtıldı. Yarışmada sergilenmeye değer bulunan eserlerden oluşan resim sergisi de Vakıfbank Sanat Galerisi Sergi Salonu’nda açıldı. Sergi, 25 Mayıs-5 Haziran tarihleri arasında fotoğraf severlerle buluşacak.

Sarı Kareler Fotoğraf Yarışmasına, amatör ve profesyonel fotoğrafçıların ilgisi her yıl artarak devam ederken, üç yıl içinde yarışma Türkiye’nin en çok sevilen fotoğraf yarışmalarından biri haline gelmiş bulunuyor. Vakıf Emeklilik tarafından Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) danışmanlığında düzenlenen yarışmanın bu yılki seçici kurulunda; AA Fotoğraf Editörü Ahmet Sel, İz TV Genel Yayın Yönetmeni Coşkun Aral, Milliyet Gazetesi eski Fotoğraf Editörü Garbis Özatay, Vakıf Emeklilik Genel Müdür Yardımcısı Özgür Obalı, Fotoğrafçı ve Gazeteci Ömer Serkan Bakır yer aldı.

Yorum yazın