GROUPAMA İPİ GÖĞÜSLEDİ

Paris’te düzenlenen La Parisienne Koşusu’nda 2014 şampiyonu, Groupama Kadın Koşu Takımı oldu.

Meme kanseriyle mücadeleye destek vermek için her yıl eylül ayında Paris’te yapılan ve bu yıl 18’incisi düzenlenen 6.7 kilometrelik La Parisienne Koşusu’na, birçoğu kendi şirketlerinin renklerini taşıyan 35 bine yakın kadın sporcu katıldı. 11’i Groupama Türkiye’den olmak üzere 400’den fazla kadın çalışandan oluşan Groupama Kadın Koşu Takımı, 700’den fazla katılımcı şirket arasından birinci gelerek şampiyon oldu.

Groupama Türkiye Genel Müdürü Ramazan Ülger; La Parisienne gibi uluslararası bir organizasyonda yer almanın çok anlamlı olduğunu ifade etti. Ülger, “Groupama Türkiye’den 11 kadın çalışanımızın katıldığı koşudan elde edilen gelir meme kanseri araştırmalarında kullanılıyor. Böyle bir organizasyonda yer aldığımız için çok mutluyuz. Groupama Türkiye Kadın Koşu Takımı’nın gösterdiği performans bizi çok gururlandırdı. Bu şampiyonluktan dolayı takımımızı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Haftada iki kez antrenman yapmaya devam eden Groupama Türkiye Kadın Koşu Takımı, La Parisienne Koşusu’ndan sonra 28 Eylül’de düzenlenen Nike Run koşusuna katıldı. Takım, 16 Kasım’da gerçekleştirilecek olan 10 km’lik Avrasya Maratonu’nda da yerini alacak.

Yorum yazın