Generali’den araç sahiplerine bir aylık ücretsiz kasko

 Generali’den araç sahiplerine bir aylık ücretsiz kasko

19 Ağustos’a kadar 0850 555 55 55 – 7/24 Sigorta Danışmanlığı’nı arayan ilk 5.555.555 otomobil sürücüsü 50 lira değerindeki ürünle ücretsiz kaskonalacak. Generali, kaskosu olmayan bireysel otomobil sürücülerine bir ay geçerli olan ‘Kolay Kasko’ ürününü ücretsiz olarak temin ediyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Stratejik Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Petar Dobric; “Yaz tatilinin gelmesiyle, otomobil sahipleri iyi birer sürücü olmalarına rağmen alışık olmadıkları güzergahlarda seyahat ediyorlar. Bu da risk oranını önemli ölçüde artırıyor. Generali Sigorta, tatil dönemleri, sürücülerin yanında olmaya devam ediyor. Kaskosu olmayan otomobil sürücülerini 50 liralık ücreti almadan akıllıca bir yöntemle kaskolamayı hedefliyor. Generali; İtalya, Almanya, Fransa gibi önemli pazar payına sahip olduğu ülkelerde önemli geri dönüşler aldığı ülkelerden yola çıkarak Türkiye’de de yepyeni ürünleri piyasaya sunarak insanların hayatlarını kolaylaştırmayı amaçlıyor” dedi.
Dünyanın önde gelen sigorta şirketlerinden Generali, sektöre öncülük etmek ve insan hayatını kolaylaştırmak üzere kurduğu Generali Araştırma Merkezi (GAM) aracılığıyla sürücüleri potansiyel risklere karşı uyarmak üzere çeşitli araştırmaları bir araya getirdi. Farklı araştırmalara göre İngiltere sınırları içerisinde Türkiye’ye oranla ortalama 4 kat daha az trafik kazası meydana geliyor. Türkiye’de trafik kazası oranları 2003-2012 arasında yüzde 185 oranında ciddi bir artış gösterirken, Avrupa ülkelerinde bu oranın önemli bir düşüş göstermesi dikkat çekiyor. TUIK tarafından açıklanan rakamlara göre ise, trafik kazaları 2013 yılında bir önceki yıla oranla sadece yüzde 7 düşüş gösterebildi.
İstatistiklere göre Avrupa ülkelerinde 2003-2012 yılları arasında trafik kazalarının en çok düşüş gösterdiği ülke yüzde 31 ile İngiltere oldu. İngiltere’yi yüzde 26’lık düşüş ile İtalya ve yüzde 17 ile İspanya takip etti. Generali, olası faktörlerden birisinin Türkiye’nin artan nüfusuyla orantılı olarak trafiğe katılan genç sürücülerin olabileceğine dikkat çekiyor.

İNGİLTERE’DE ARAÇ SAYISI ARTIYOR, KAZA SAYISI DÜŞÜYOR
2012 yıl sonu verilerine göre, İngiltere’de toplam araç sayısı yaklaşık 34.5 milyon olurken, Türkiye’de bu sayı aynı dönemde 17 milyon olarak dikkat çekiyor. Araştırmalara göre İngiltere’de çok daha fazla trafiğe tescilli araç bulunmasına rağmen İngiliz sürücülerin kaza sayısını azaltmayı başardığını görülüyor.
2003 yılında Türkiye’de gerçekleşen toplam trafik kaza sayısı yaklaşık 456 bin civarındayken 2012 yılının sonunda Türkiye’de bu sayı çarpıcı bir şekilde 1 Milyon 297 bine yükseldi. TUIK tarafından yeni açıklanan 2013 verilerine göreyse toplam kaza oranı 1 207 354 olarak gerçekleşti. Böylece 2013 yılında Türkiye’de meydana gelen trafik kazaları 2013 yılına göre sadece yüzde 7’lik bir düşüş gösterdi.
Fakat çoğu AB ülkesine ait verilerde trafik kaza oranlarının daha da fazla düşüş göstermesi dikkat çekti. Örneğin, Almanya AB ülkeleri arasında 9 yıl boyunca trafik oranlarında ilk sırada gelmesine rağmen 2003-2012 yılları arasında yüzde 15 oranında azaltmayı başardı. AB ülkeleri arasında kaza istatistiklerinde ikinci sırada yer alan İtalya ise, 9 sene içinde trafik kazası oranlarını yüzde 26 azalttı.
AB ülkelerindeki kaza istatistiklerine göre İngiltere ise söz konusu karşılaştırmada yüzde 31’lik düşüş ile en büyük değişimi gerçekleştirdi. Listeyi yüzde 17’lik düşüş ile İtalya takip etti.

BAYRAM DÖNEMİNDE, ACİL YOL YARDIM İHTİYAÇLARINDA ÖNEMLİ ARTIŞ
GAM aynı zamanda Europ Assistance ile önemli bir ortaklığa imza attı ve Ramazan Bayram döneminde asistans hizmetinin kilit bir rol oynadığını gösterdi. Europ Assistance verilerine göre asistans servisi, Ramazan Bayramı’ndan bir gün önce, günde aylık ortalamanın üzerine çıkarak yüzde 46’lık bir artış gösteriyor. Aynı gün gerçekleşen artışın, yıllık ortalamaya göre ise yüzde 77 dahafazla olması dikkat çekiyor.Asistans hizmeti ihtiyaçları, Ramazan Bayramının bitişiyle, dönüş yolunda da aylık ortalamadan yüzde 130, yıllık ortalamadan yüzde 180 daha fazla artış gösteriyor.Şehirlere göre yol yardımı ihtiyacına bakıldığında ise, İstanbul yüzde 30,48 ile en yüksek orana sahip şehir oldu. İstanbul’u yüzde 10,78 ile İzmir ve yüzde 8,52 ile Ankara ve yüzde 7,3 ile Antalya takip ediyor.

Generali, 2014 yılında Prestij Trafik Sigortası ile sadece üçüncü şahısları değil aynı zamanda sigortalıyı da destekleyen ilk sigorta şirketi olarak bir başka ilke imza atmıştı. Generali Prestij Trafik Sigortası ile araç çilingir hizmeti, lastik değişimi, yakıt dolumu gibi acil yardım hizmetlerini ekstra bir ücret talep etmeden standart poliçenin içinde sunuyor.

 

08-14-tablo1

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply