Ev sahiplerinin başı sel, yangın ve hırsızlıkla dertte

İl bazında inceleme yapıldığında ise konutlarda sigortalılık oranı İstanbul ve Ankara’da daha yüksek iken kırsal kesimde sigortalı konut sayısının yok denecek kadar az olduğu görülüyor. Konut poliçelerinde hasar frekansının düşük olmakla birlikte olası hasar maliyetlerinin çok yüksek olması konut poliçesi yaptırmanın önemine işaret ediyor.

Generali Sigorta tarafından yapılan hasar araştırmasına göre konutlarda en sık hasar dahili su, en yoğun hasar ise yangın ve hırsızlık nedenlerine bağlı olarak meydana geliyor.

EN YÜKSEK SEL VE SU BASKINI KAYNAKLI KONUT HASARLARI ALİBEYKÖ VE KAĞITHANE’DE
Generali Sigorta tarafından sunulan Türkiye geneli ve il bazında hasar rakamlarına göre ülkemizde en sık görülen hasar sel ve su baskınından kaynaklanıyor. Özellikle İstanbul’da Alibeyköy, Kağıthane gibi lokasyonlarda sel ve su baskınından kaynaklanan hasarlar çok yüksek seviyelerde gerçekleşiyor.

 AVCILAR, SEFAKÖY, YENİBOSNA VE BAHÇELİEVLER HIRSIZLARIN UĞRAK NOKTASI
Generali Sigorta’nın paylaştığı aynı istatistiki veriler özellikle oluşan hasarların yoğunluğu dikkate alınarak incelendiğinde, yangın ve hırsızlık konutlar açısından önemli risk nedenleri olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle İstanbul’un Avcılar, Sefaköy, Yenibosna ve Bahçelievler lokasyonlarında meydana gelen hırsızlık sebebiyle meydana gelen hasarların diğer bölgelere nazaran daha yüksek düzeyde olduğu görülüyor.

İSTANBUL’DA YANGINLAR EN ÇOK OCAK AYINDA GERÇEKLEŞTİ
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı verilerine göre Ağustos ayı sonunda 6 milyon konutun olduğu İstanbul’da karşılaşılan yangın hasarı sayısı 3.522 adet. Aynı verilerden hareketle bu hasarların en çok Ocak ayında ve saat 12.00/18.00 saatleri arasında meydana geldiğini görüyoruz. Bu yangınların çoğu kısmi hasar olarak gerçekleşiyor. İstanbul’da ev hasarlarına neden olan yangınlar yaygın olarak sigara ve elektrik kontağı olmak üzere iki sebepten kaynaklanıyor.

İSTANBUL’A ÇİLİNGİR, ANTALYA’YA CAM HİZMETİ
Generali Sigorta’nın Türkiye genelinde yaptığı hasar araştırması kişilerin konut poliçeleri kapsamında en çok hangi asistans hizmetinden faydalandığına da ışık tutuyor. İstatistiki veriler en çok cam ve çilingir destek hizmetlerine talep olduğunu gösteriyor. İl bazında sigorta şirketlerine gelen talep incelendiğinde  “İstanbul ve İzmirliler için anahtarlarını evde unutuyorlar” yorumu yapılabilir. Yine İstanbul aldığı su tesisatı hizmeti ile Türkiye’de lider konumunda yer alıyor. Araştırmada Antalya ise en fazla cam asistans hizmeti alan il olarak dikkat çekiyor.

GENERALİ’DEN EVİNİ SEVENLERE 45 LİRADAN KONUT SİGORTASI
Generali Sigorta’nın sunduğu Mini Evim, Mini Evim Ekstra konut sigortası ürünleri ile herkes konutunu olası risklere karşı güvence altına alabilsin diye 45 liradan başlayan fiyatlarla güvence sunuyor. Konut poliçesi kapsamında bina, eşya dekorasyon/sabit kıymetler ve konut içinde yer alan cam ve aynalar yangın, hırsızlık, dahili su ve sel-su baskını gibi risklere karşı koruma altına alınıyor. Sunduğu kapsamlı teminatları ve geniş asistans hizmetleri ile sigortalıların hayatını koruma altına alan Generali konut sigortası ürünleri, sadece ev sahipleri için değil kiracılar için de güvence sağlıyor. Ev sahiplerinin kendilerine ait konut ve ev eşyaları teminat altına alınırken, kiracılar için de ev eşyası güvencesi sunuyor. Üstelik, konut sigorta poliçesine istendiği takdirde ‘aile ferdi kaza’ teminatı eklenerek poliçe kapsamı genişletilebiliyor.

Asistans hizmetlerini ana sorumluluk alanlarından biri olarak gören Generali, Mini ve Mini Evim Ekstra ürünleri  kapsamında sunduğu asistans hizmetleri arasında çilingir, cam, su tesisatı, ambulans ve evde hekim muayene, tıbbi bilgi ve danışmanlık ile bilgi hattı hizmetleri ile araç çekici hizmeti, otel konaklama vb. hizmetleri poliçe kapsamı dahilinde ücretsiz olarak sunuyor. Konut sigortası ürünlerine Generali acenteleri ile, 7/24 hizmet sunan generali.com.tr ve Sigorta Danışmanlığı Hattı 0850 555 55 55 üzerinden başvuru yapılarak kolaylıkla ulaşılabiliyor. ‘Sigorta’nın Kolay Hali’ni müşterilerine sunan Generali Sigorta, müşteri odaklı yaklaşımı doğrultusunda sunduğu yeni ürün ve hizmetleri ile onların hayatını korumak ve kolaylaştırmak için faaliyet gösteriyor.

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply