Digiturk, çalışanları için “Vakıf Emeklilik” ile anlaştı

 Digiturk, çalışanları için “Vakıf Emeklilik” ile anlaştı

Bireysel emeklilik sektörünün önde gelen kuruluşlarından Vakıf Emeklilik, işveren katkılı bireysel emeklilik alanında işbirliklerine devam ediyor. Vakıf Emeklilik son olarak Türkiye’nin öncü dijital yayın platformu Digiturk ile İşveren Katkılı Bireysel Emeklilik Sigortası sözleşmesi imzaladı. Söz konusu sözleşme kapsamında Digiturk çalışanları çeşitli avantajların sunulduğu bireysel emeklilik hakkından yararlanabilecek.

Digiturk, anlaşma ile her çalışanı için ek katkı payı desteği sağlarken, çalışanlar da bu kapsamda yüzde 25 devlet katkısından yararlanmaya devam edecek.

Vakıf Emeklilik tarafından yapılan açıklamada; anlaşmanın ortak fayda sağlayan örnek bir işbirliği olduğu belirtilerek, kurumların BES’e ilgilerinin her yıl biraz daha arttığı kaydedildi. Çalışanları için katkı payı ödemek isteyen kuruluşlara sunulan emeklilik planlarının, bireysel katılımcılara sunulan planlardan daha cazip koşullara sahip olduğu da vurgulandı.

Digiturk tarafından yapılan açıklamada ise Vakıf Emeklilik ile gerçekleştirilen işbirliğinden duyulan memnuniyet belirtilerek, çalışanların her birinin ayrı birer kıymet olarak görüldüğü ve geleceklerine katkıda bulundukları için mutlu oldukları kaydedildi. Hayata geçirilen işbirliği ile çalışanların daha avantajlı imkânlarla BES sahibi olduklarının altı çizilen açıklamada işbirliğinin iki kurum için de hayırlı olması dileklerinde bulunuldu.

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply