Bu yaz herkesin yeni gözdesi: Bubble Tea

 Bu yaz herkesin yeni gözdesi: Bubble Tea

Bubble tea tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en popüler içeceklerden biri haline geldi.

 Adını sıklıkla duymaya başladığımız ‘Bubble Tea’ dünyanın her yerinde bir trend haline geldi. İlk olarak 1980’lerde Tayvan Taichung’de ortaya çıkan ve günümüzde giderek popülerleşmeye başlayan Bubble Tea’yi tapyoka incileri (internet üzerinden sipariş verebilirsiniz) satın alıp evinizde hazırlayabilirsiniz. 

İşte her mevsim keyifle içeceğiniz bubble tea tarifi:

bubble-tea-tarifi

Malzemeler

8 poşet çay

4 su bardağı kaynar su

3/4 su bardağı tapyoka

Tam yağlı süt (veya arzu ettiğiniz süt)

Şurup İçin

1 su bardağı su

1 su bardağı şeker

 Hazırlanışı

1) Çay poşetlerini 4 bardak kaynar su ekleyin. Çayın oda sıcaklığına gelene kadar demlenmesini bekleyin. Soğutma işlemini hızlandırmak için çayı buzdolabına sokabilirsiniz.

 2) Şurubu hazırlayın: Bir tencereye su ekleyin ve kaynamaya başlayana kadar suyu ısıtın. Şekeri ekleyin ve şeker eriyene kadar karıştırın. Tencereyi ocaktan alın ve soğumasını bekleyin.

 3) Boba incilerini pişirin: 4 bardak suyu kaynatın ve boba incilerini ekleyin, karıştırarak yaklaşık 5 dakika pişirin. Boba incileri en üstte yüzünceye kadar pişirin. Soğuk suyla durulayın.

 4) Pişmiş boba incilerini 4 büyük bardağa bölün. Sonra, her bir bardağa birkaç buz küpü ekleyin. Her bir bardağa 1 bardak çay dökün. Her bardağa 1 + 1/2 çorba kaşığı süt ve 1 + 1/2 çorba kaşığı şurup ekleyin. Sütlü çayı karıştırın ve tadın. Zevkinize daha fazla süt veya şurup ekleyebilirsiniz. 

 

 

Avatar

Gizem Tufan

İlginizi Çekebilir