Astro günlük 8 Şubat 2022

Astro günlük 8 Şubat 2022

Gün genelinde Mars Uranüs olumlu açısının etkisi devam ediyor. Uzun süredir aklımızda olan planları hayata geçirmek, yapılacaklar listemizdeki en zorlu maddelerle alakalı adım atmak için uygun zaman. Bu nedenle içimizde bir an önce harekete geçme isteği duyabilir, işleri bitirmek için gerekli motivasyonu hissedebiliriz.

Elbette ki çoğu zaman işlerimizi halletmemiz için farklı insanlara ihtiyacımız oluyor. Birileriyle ortaklaşa çalışmamız gerekiyor. Dört duvar arasında sadece kendi başımıza yapabileceğimiz iş sayısı sınırlı. Birlikte görev aldığımız ekip arkadaşları, hizmet aldığımız, hizmet verdiğimiz kişilerle çalışırken bazı gecikmeler ya da hatalarla karşılaşabiliriz. İlla suçlu arayan bir tavra bürünmek yerine çözüm arayan bir üslupla yaklaşmak çok önemli. Problem çözüldükten sonra bir daha tekrarlanmaması için neler yapılabileceğini ise birlikte değerlendirmeliyiz. Herkes üzerine düşeni almalı ve dersini çıkarmalı, yine kendisi için.

Sonuçta daha iyisini ortaya çıkarmak için kendimizi eleştirebilmeliyiz. Ve kendimizi değerlendirirken o anki durumumuzu da objektif bir şekilde göz önüne almalıyız. Performansımız bir önceki güne göre düşük olabilir ama o gün hasta olabiliriz, keyfimiz olmayabilir, canımız sıkkın olabilir. Don Miguel Ruiz’in Dört Anlaşma kitabında yer alan bir maddede dediği gibi “Daima yapabildiğinin en iyisini yap”. Yani o an sergilediğimiz performans düşük olabilir ama o koşullara göre yapabildiğimizin en iyisidir. Elimizden gelen en iyisi odur. Dolayısıyla kendimize karşı acımasız olmak yerine o koşullar altında en iyisini yaptığımız için kendimizi kutlayabiliriz.

Sevgiyle kalın.