Astro günlük 7 Mayıs 2022

 Astro günlük 7 Mayıs 2022

Bugün gökyüzünde olumlu enerjilerin yoğun olduğu bir gündeyiz. Gerek haberler, gerek sosyal medya sürekli olumsuz haberler pompalayıp felaket tellallığı yapsa da hayatımız devam ediyor. Tabii ki günlük hayatımızda zorluklarla karşılaşıyoruz, bizi üzecek olaylar yaşıyoruz. Modumuzun sürekli yükseklerde olması beklenemez. Fakat modumuzun düştüğünü anladığımızda buna dur demek de bizim elimizde.

Olumsuz bir olay yaşayıp etkilenmemiz çok doğal. Ya da empati kurup başkasının başına gelen bir olaya hüzünlenmemiz de normal. Normal olmayan bu etkileri uzun süre yaşamak ve sırtımızda bir yük olarak oradan oraya taşımak. Normal olmayan sürekli hüzünlenecek bir konu bulmak. Neden sürekli neşelendirecek bir nokta bulmuyoruz mesela?

Canımızın sıkkın olduğunu anladığımızda etrafımıza bir göz gezdirelim. Şu anda yanımızda bulunan bir eşya veya kişinin kaybolduğunu, gittiğini düşünelim. Kesin buna saatlerce üzülürüz. O zaman neden yanımızda olduğunda sevinmiyoruz ya da şükretmiyoruz? Neden sahip olduklarımızın kıymetini bilmiyoruz? Olayları değiştiremesek de bakış açımızı değiştirip, kendimize çeki düzen vermek bizim elimizde.

Moralimiz bozulduğunda aklımıza bu düşünce gelsin. “Şu anda yanımda bulunan ne kaybolsa, gitse, yok olsa üzülürüm?” Bunu bir oyun haline de getirebiliriz. Bunu sürekli yapamasak da denedikçe belki meleke haline gelir. Düşüncelerimiz davranış biçimimizi belirler. Elimizdekilerin o anda, yanımızdayken kıymetini bilmeye gayret edelim.

Sevgiyle kalın.

İlginizi Çekebilir