Astro günlük 7 Haziran 2022

 Astro günlük 7 Haziran 2022

Bugün sabah saatleri ikili ilişkilerimiz için çok güzel enerjiler verse de akşam saatlerinde dilimize, düşündüklerimize hâkim olmamız gerekiyor. Ne kadar zıt bir gün! Tıpkı hayat gibi olumlu ve olumsuz enerjiler kol kola geziyor. Sabah “canım cicim”, akşam “aman uzak dur benden” diye gelgitli davranabiliriz. Tabii karşımızdaki kişinin de kafası allak bullak olacaktır ama bizim kafamız zaten çok uzun süredir karışık.

Böyle günlerde yapılacak en iyi hareket kendini izlemektir. Çok fazla sosyalleşmeden, hayatın günlük akışında nasıl davrandığımızı gözlemleyebiliriz. Bizim bam telimize basan, bir anda nevrimizi döndüren nedir? Durup dururken içimizde bir anda huzursuzluk mu hissediyoruz? Yoksa dış etkiler nedeniyle aniden ruh halimiz değişiyor mu? Kendimizi ne kadar yakından tanırsak tansiyonumuzun yükseldiği o anlarda, kendi kendimizi sakinleştirmeyi başarabiliriz. En azından kafamızı dağıtacak önlemler alabiliriz.

Keşke dışarıda yaşanan tüm olaylara kapımızı kapatabilsek ve sessiz, sakin, huzurlu bir şekilde hayatımızı sürdürebilsek. Canımız istediğinde, sadece görüşmek istediklerimize kapıyı açsak. Bazen insanlar o kadar yorabiliyor ki sanki kapısız bir evde yaşıyor gibi hissedebiliriz. Gelen geçen, pencereden, bacadan bile içeri giren, karışan, yorum yapan, dikte eden bir sürü insanla her şey bazen çorba olabilir. Her şeyi bırakıp dağın tepesinde tek başımıza yaşayamayacağımıza göre en azından akşamları ya da sabah uyandığımızda beş dakika da olsa kendimizle yalnız kalmaya çalışalım. Meditasyon, reiki, nefes ya da boş boş duvara bakma ne derseniz deyin küçük bir mola vermek çok iyi gelecektir. Ekrana bakmadan, telefonsuz, kendinizle baş başa bir an yaratın. Ve o sırada düşüncelerinizi bırakın. Zorlamayın, kasmayın, “ay onu düşünmeyecektim” diye kendinizi germeyin. Sadece dinlenin. Beş dakika. Bunu başarabilirsiniz.

Sevgiyle kalın.

İlginizi Çekebilir