Astro günlük 6 Haziran 2022

 Astro günlük 6 Haziran 2022

Astrolojide “yaralı şifacı” olarak bilinen Kiron ile benliğimizi, kimliğimizi temsil eden Güneş bugün olumlu bir iletişim halindeler. Kiron’u tekrar hatırlayalım; Kiron aslında bir asteroittir ve astrolojide yeri büyüktür. Yunan mitolojisinde yarı at yarı insan olmasından dolayı annesinin utanıp mağaraya terk ettiği Chiron, yapayalnız büyür. Hayatındaki her şeyi kendi başına öğrenmek zorunda kalır.  Bir yol göstericisi ya da ağlayacağı bir omuz olmadığı için çok zorlanır. Karşılaştığı her engebeyi tek başına aşar.  Yaşadığı acıları kendine faydalı olacak şekilde dönüştürmeyi öğrenir ve öğrendiklerini başkalarına yardım etmek için de kullanır. Bu nedenle “şifacı” olarak anılır.

Chiron’un bize verdiği hayat tavsiyesi; ‘yaranı kabul et ve bu konuda başkalarına yardım et’tir. Yani bu yarayı kapamaya uğraşmak yerine benimseyip farklı şeylere dönüştürmeyi öğrenmemiz gereklidir. Zayıf noktalarımızın asıl amacı bizi güçlendirmektir. Chiron’un haritamızda bulunduğu alan derdimizi ve onun çaresini anlatır. Onun temsil ettiği yaralarımız sayesinde hayatımıza daha çok iyilik, merhamet, şefkat katabiliriz. Ve bunlar bizi sanılanın aksine zayıflatmaz, güçlendirir.

Bugün bu açıyı kullanıp en yakınımızdakilere veya hiç tanımadığımız kişilere yardımda bulunabiliriz. Maddi olarak bağışta bulunabilir ya da sokak hayvanları için mama bırakabiliriz. Birini yeni bir işe başlarken cesaretlendirebiliriz. Derdini paylaşmak isteyen birini dinleyebilir, yalnız olmadığını hissettirebiliriz. Üzerinde çalıştığı proje için yaratıcı fikirler sunabiliriz. Yardım ettikçe kendi yaralarımızın da iyileştiğini görebiliriz.

Sevgiyle kalın.

İlginizi Çekebilir