Astro günlük 4 Şubat 2022

Astro günlük 4 Şubat 2022

Gün geneline Güneş ve Satürn’ün Kova burcundaki kavuşumu hakim. Güneş, kişiliğimizi, aklımızı, irademizi, benliğimizi, farkındalığımızı, cesaretimizi temsil eder. Satürn ise kısıtlamalar, engellemeler ve gecikmeler verir. Sabah uyandığımızda yaşam enerjimizin düştüğünü, bir önceki gün istekli olduğumuz konulara hevesimizin kalmadığını hissedebiliriz.

Bu açı aynı zamanda havaların soğumasına da neden olur. Soğuk havanın da etkisiyle iyice karamsarlığa kapılmamız mümkün. Kendimizi mutsuzluk girdabına sokmadan bugünleri atlatabilmek için kendimizi keyiflendirecek aktiviteler planlayabiliriz. İçimizi ısıtacak bir film, keyifli bir yemek, sevdiklerimizle sıcak bir sohbet ortamı ayarlayabiliriz. Havamızı değiştirecek kokular (mum, krem, parfüm, buhurdanlık vb.) kullanabiliriz.

Baba, patron, müdür gibi otorite figürleriyle tartışmalar yaşayabiliriz. Kendimizi baskı altında, katı kurallarla örtülmüş hissedebiliriz. Agresif cevaplar verip uzatmak yerine akılcı hamlelerle konuyu kapatmaya çalışalım. Zira bu açı altındayken kendimizi anlatmamız mümkün olmadığı gibi haklıyken haksız çıkma olasılığımız da çok yüksek. Yarın Merkür retrosu bitiyor, daha iyi iletişim kuracağımız zamanlara çok az kaldı.

Sevgiyle kalın.