Astro günlük 29 Ocak 2022

Astro günlük 29 Ocak 2022

Düşündüklerimizi ve söylediklerimizi temsil eden Merkür, dönüşümü temsil eden Plüton ile kavuşuyor. Yani işimize yaramayan, bize zarar veren zihnimizde yer alan kalıpları dönüştürmek için mükemmel zaman. Merkür geri hareketine devam ediyor. Eğer kendimizde gerekli değişikliği yapmazsak Merkür ileri hareketine döndüğünde aynı kavuşum gerçekleşecek ve aynı konulardan yine gol yiyeceğiz.

Bize bir şey katmayan ama sıkı sıkıya tutunduğumuz düşüncelerimiz, içimizi yavaş yavaş kemiren kuruntularımızla yüzleşme vakti. Kendimize bile itiraf etmekten kaçındığımız ama aklımızdan geçen şeyler neler? Başkasından duyduğumuzda ayıplayacağımız ama aslında derinliklerde bir yerde beslediğimiz arzular neler? Kimse bakmadığında, herkes ortalıktan çekildiğinde onları beslemek bize ne katıyor?

Yalnız kaldığımızda zihnimize üşüşen düşünceler neler oluyor? Yapılması gerekenler, yapılmayanlar, yapılmak istemeyenler bir yana gerçekten “ol”masını istediğimiz neler var? Gizli saklı da olsa onları taşımak bize yük ve fark etmesek de yavaş yavaş içimizi çürütüyor. Aslında derinliklerimizde bir çiçek bahçesi oluşturmak yerine dikitler ve sarkıtlarla dolu bir mağara yaratmak yaşamımızın her alanına nüfuz eder.

Hırs, kıskançlık, sahiplenme, “elalem ne der”, saygı duyulma, prestij arzusu vb. duyguların yarattığı arsız düşüncelere ket vurmak gerekli. Onları fark edip sonrasında yerine sağlıklı düşünceler oturtmalıyız. Meditasyon yoluyla ya da sessizce oturup düşüncelerimize kanalize olarak ya da psikolojik yardım alarak bunu gerçekleştirebiliriz.

Sevgiyle kalın.