Astro günlük 26 Mayıs 2022

 Astro günlük 26 Mayıs 2022

Jüpiter, Venüs, Mars Koç burcunda seyrederken Ay da bugün Koç burcunda ilerliyor. Koç burcu aktif olmayı sever, inisiyatif alır, kendini ortaya koyar, enerjiktir, heveslidir, e bu kadar aksiyon aldığı için “önce ben” demeyi de sever. Gökyüzünde Koç burcu bu kadar baskınken biz de kendimizi böyle hissedebiliriz. İçimizde bir şeyleri başlatma isteği canlanabilir. Bu isteğe gem vurmaya çalışmak yerine uzun zamandır hayata geçirmeyi beklediklerimize bir göz atabiliriz.

Bir yanımız “hadi, başarabilirsin” derken bir yanımız “otur oturduğun yerde, iş çıkarma” diyebilir. Daha da ileri gidip “sen mi yapacaksın”, “sana mı kaldı” gibi düşüncelerle kendimizi geri çekebiliriz. Belki de etrafımızdakiler yüksek sesle böyle konuşup hevesimizi kırmaya çalışabilir. Hayatımızın sorumluluğun bizim elimizde olduğunu hatırlamak gerekiyor. Yaptıklarımızdan ve yapmadıklarımızdan biz mesulüz. Kimi suçlasak boş. Hele Mars Koç’tayken oturup şikâyet etmek yapacağımız en son şey olmalı.

Atılacak bir sürü adım, çalınacak bir sürü kapı varken, dört duvar arasına kendimizi sıkıştırmak bize hiçbir şey kazandırmaz. Pencere kenarına oturup dışarıdan gelen geçeni izleyebiliriz ya da hayatın arasına karışabiliriz. Bu bizim kararımız, bizim hayatımız. Bazen durmamız, bazen mola vermemiz, bazen dinlenmemiz gerekebilir. Fakat gökyüzü “harekete geç” derken, yok ben “yanlış yapmaktan korkuyorum” diye oturursak esas yanlışı o zaman yaparız.

Belki gerçekten yanlış yapacağız. Ne olur yanlış yaparsak? Ne olur hata yaparsak? İnsanoğlu yanlış yapabilecek kapasitede yaratılmıştır. Hata yapmayan kimse var mı? Başarı hikâyelerini okuduğumuzda ayağına taş değmeden bir yerlere gelen, hiç zorluk yaşamadan en tepeye konan var mı? Herkes hayatının bir evresinde farklı sınavlardan geçiyor. Tökezlediğimiz zaman aldığımız tecrübeyi cebimize koyup yolumuza devam edebilmeyiz.

Sevgiyle kalın.

İlginizi Çekebilir