Astro günlük 25 Haziran 2022

Astro günlük 25 Haziran 2022

Günlük hayatımızda olumsuzluk saçan insanlarla fazlasıyla muhatap olabiliriz. Arkadaşlar, ailemizden birileri ya da iştekiler bizi umutsuzluk girdabına sürükleyebilirler. Hatta en yakınımız sandıklarımız bizi durmaksızın eleştiri yağmuruna tutup yaptığımız her şeyin tadını kaçırabilir. Kendi yapmak isteyip de yapamadıklarını bizde görünce hevesimizi kursağımızda bırakmak için var gücüyle çalışabilirler. Peki bu durumda biz ne yapacağız?

Daha önce çok söyledim ve bütün bir yaz zorlu sonbaharın üstesinden gelmemiz için söylemeye devam edeceğim. Öncelikle ruhumuzu, enerjimizi güçlendireceğiz. Meditasyon, yoga, reiki, dua etmek hangisinde rahat ediyorsak hangisinde kendimizi bulup evrenle olan bağımızın kuvvetlendiğini hissediyorsak onu her gün yapmalıyız. Tıpkı spor yaptıkça kasların gelişmesi gibi ruhumuz da psikolojimiz de sağlamlaşacak ve kendimizi daha iyi hissedeceğiz. Çevremiz iç dünyamızın yansımasıdır. O nedenle önce kendimize bakmalıyız. O kişiye kızmadan, onun bizi üzmesine izin vermeden, onu yargılamadan içimize yönelmeliyiz.

Bu kişilerde bizi gerçekten rahatsız eden ne? Bize hangi duyguları hissettiriyorlar? Eskide kalmış dertlerimizi mi anımsatıyorlar? Bu soruları kendimize dürüst olacak şekilde yanıtladığımızda bize bir sürü gelişim kapısı açacaktır. Satürn retrosu öğrenmemiz gerekenleri bu kişiler vasıtasıyla daha ağır ve rahatsız edici bir şekilde önümüze çıkarabilir. Ne kadar şefkatli yaklaşsak da kaba, haksız, düşüncesiz davranışlar kabul edilemez. Elimizden gelen her şeyi yaptık ve başarılı olamadık. Bu durumda hayatımızdan bu kişileri çıkarmamız, onlarla vedalaşmamız gerekiyor. Ne zaman ısrar eden, ne zaman vazgeçen olmamız gerektiğini iyi bilmeliyiz.

Sevgiyle kalın.