Astro günlük 22 Haziran 2022

Yaz mevsimine giriş yapmışken gökyüzündeki Koç burcu yoğunluğunu da fazlasıyla hissediyoruz. Koç burcundaki Mars, Jüpiter ve Kiron’un yanına Ay da eklenmiş durumda. Yeni başlangıçlar yaratmak için çok güzel bir zaman dilimindeyiz. Uzun süredir arzuladığımız fakat adım atmaya çekindiğimiz isteklerimiz için Koç burcu büyük bir cesaret getiriyor. Bu rüzgarı arkamıza alıp, daha fazla beklemek yerine bir an önce harekete geçelim.

Eylül ve Ekim aylarında zorlu günler yaşayacağımızdan bahsettik. Hem gezegen Retroları hem de tutulma mevsimi derken Kasım ayında da etkisi azalarak devam edecek. Çeşitli konularda sınavlardan geçeceğiz ve önceliklerimizi biz belirleyemeyeceğiz. Bu çok net belli iken, ılıman enerjilerin yoğun olduğu yaz günlerini mümkün olduğunca verimli geçirelim. Planlarımızı ertelemeyelim. Karınca misali hiç durmadan çalışalım, sonbahar için hazırlığımızı yapalım. Astroloji, önlem almamız ve kendimizi hazırlamamız için vardır, geleceği öğrenip değiştirme çabaları nafiledir.

Koç burcu denilince akla gelen hırs, azim ve atik olmaktır. Tıkır tıkır işleyen bir saat gibi çalışıp hem ruhumuzu hem dünyevi hayatımızı güçlendirmek için gerekenler elimizde bulunuyor. Koç burcunun bencilliğini ise verimli kullanmalıyız. Yani isteklerimizi bastırmadan, kendimizi ön plana koyarak, başkalarını mutlu etmek için kendi duygularımızı göz ardı etmeyelim. Önce kendimizi seveceğiz, kendimizi mutlu edeceğiz, kendimize değer vereceğiz. Biz kendimize özverili davrandıkça etrafımıza bu enerjiyi çekeriz. Yeni kararlar alıp uygulamak, köhne ve eskimiş kalıplarımızı değiştirmek için gereken güç, inanç ve sevgi bizimle olsun.

Sevgiyle kalın.