Astro günlük 19 Haziran 2022

 Astro günlük 19 Haziran 2022

Bugün ilişkiler gezegeni Venüs, karmanın efendisi Satürn ile zorlayıcı bir açı yaparken, hayallerin gezegeni Neptün ile olumlu bir iletişim halinde. Peki biz tüm bunlar bize neler getirecek? İlişkimizde zorluklar, engellerle karşılaşabiliriz. Ya da partnerimize karşı özverili ve fedakar olabiliriz. Yani yin yang gibi zıtlıklar bir arada. Yin karanlık ya da gölge, yang aydınlık ya da güneş olarak ele alınıyor. Biz ne tarafta durmayı seçiyoruz? Hayatımıza hangisini çekiyoruz? Mutsuz ve huzursuz olduğumuz bir ilişki mi? Yoksa karşılıklı sevgi, saygı, anlayış barındıran bir birliktelik mi?

Venüs her ne kadar aşk ilişkilerini temsil etse de tüm bunlar aslında hayatımızda yer alan her ilişki için geçerli. İş yerinde, ailemizde, okulda kurduğumuz herhangi bir ilişki için… Eğer bizi dibe çeken bir ilişkimiz varsa ve düzelmiyorsa onunla vedalaşmayı bilmeliyiz. Kendi mutluluğumuz için ise ilişkilerimizde kısasa kısastan vazgeçmeliyiz. “Ben onu yaptım, ben bunu yaptım, o hiçbir şey yapmadı” düşüncesi ne kadar doğru? Gerçekten kullanılıp aldatılıyor muyuz yoksa çetele tutup yaptığımız her şeye bir karşılık mı arıyoruz? Kendimize karşı dürüst olup yanıtlamalıyız.

Bugün ayrıca ilham dolu bir gün. Hobilerimize vakit ayırabiliriz. Yazmak, boyamak, takı tasarlamak, dekore etmek vb. yaratıcılık gerektiren aktivitelerde şahaneler yaratabiliriz. Neptün’ün spiritüel enerjisi Venüs’ün sevgisi ile birleşince ilahi olanla bağlantı kurmak için mükemmel bir zaman. Meditasyon, reiki, olumlama, nefes çalışmaları için bugünü değerlendirelim. Bol bol dua edelim. Sevgimizi dile getirelim. Sahi en son zaman birine onu sevdiğinizi söylediniz? Bugün mutlaka sevgi dilini kullanalım ve hayatımızda sadece sevgiye yer verelim.

Sevgiyle kalın.

İlginizi Çekebilir