Astro günlük 16 Şubat 2022

Astro günlük 16 Şubat 2022

Bugün saat 19:56’da Aslan burcunda bir dolunay meydana geliyor. Dolunayın başrolünde ise aşk ilişkilerini temsil eden Venüs ve Mars’ın kavuşumu var. Aslan sahnede olmayı, yönetmeyi, hep ben demeyi sever. İlişkilerimizde partnerimize karşı olan davranışlarımızı tartma zamanı. Nasıl bir tavra bürünüyoruz? Nasıl bir üslup benimsiyoruz? Bir sorun yaşandığında genel olarak onu anlamayı mı tercih ediyoruz yoksa dediğimizi yaptırmaya mı odaklanıyoruz?

Yeniay yeni başlangıçları, dolunay ise bitişleri, kapanışları ifade eder. Bu dolunayda ise bazı defterleri kapamak için takkeyi önümüze koymak gerekiyor. İkili ilişkilerde karşı taraftan beklentilerimiz neler? Hepimiz özel hissettirilmeyi isteriz, ayaklarımız yerden kesilsin, küçük sürprizlerle günümüz şenlensin, iltifatlar dört bir yanımızı sarsın isteriz. Peki, biz sevdiğimize karşı ne kadar tatlı dilli, düşünceli ve fedakârız?

Bir şeyler istemek, talep etmek güzel ama hayat sadece istemekten ibaret değil. İlişki yaşarken kendimize davranılmasını istediğimiz gibi partnerimize davranmamız gerekiyor. Dolunayın masaya yatırılması gereken sorusu; egoyu temsil eden, sadece kendini düşünen Aslan’ı ikili ilişkilerimizde, hayatımızda ne kadar dizginleyebiliyoruz? Ay, dolunay gerçekleştikten sonra saat 19:56-23:42 boşlukta seyrediyor. Bu akşamı mutlaka kendimize ayıralım. İç dünyamıza dönelim ve onu sessizce dinleyelim. Mum ve tütsü yakalım, aromaterapi yağlarıyla farklı duygularımızı harekete geçirelim. Meditasyon, yoga, reiki, niyet hangi kanalda rahat ediyorsak onu tercih edip kendimizle baş başa vakit geçirelim.

Sevgiyle kalın.