Astro günlük 16 Mayıs 2022

 Astro günlük 16 Mayıs 2022

Bugün saat 07:13’te Akrep burcunda Ay tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma parçalı Ay tutulması olarak sabah saatlerinde ülkemizden de izlenecek olduğundan etkilerini yoğun bir şekilde günlerdir hissediyoruz ve birkaç gün daha hissetmeye devam edeceğiz. Bu tutulmadan 14-22 Kasım, 10-18 Şubat, 12-20 Mayıs ve 14-22 Ağustos tarihlerinde doğanlar ise daha yoğun çok etki alıyorlar. Ay duygularımız, bilinçaltımız, hissettiklerimizdir. Ve Ay’ın su üzerindeki etkisini gelgitlerden biliyoruz. Vücudumuzun ortalama %60’ının sudan oluştuğunu düşünürsek, bu tutulmadan ne kadar etkilendiğimizi daha net anlayabiliriz.

Nisan ayı oldukça zorlu geçti, Mayıs ayı için de zorlayıcı etkileri olabileceğinden bahsetmiştim. Bunların hepsi tekâmül sürecinde daha ileriye gitmemiz için gerekli olan sınavlar, öğretmenimiz Satürn’ün koyduğu yazılılar, sözlüler. 30 Nisan tarihindeki Güneş tutulmasından beri değişim, dönüşüm diyoruz bir yandan da “hala dönüşemedik mi?” itirazları zihnimizde tepişiyor. Merkür retrosu nedeniyle de düşüncelerimiz kasvet altında. Kendimizi karamsar, yalnız, güvensiz hissedebiliriz. En güvendiğimiz kişiler sanki uzaklaşmış gibi, en mutlu eden aktiviteler boş ve amaçsız gelebilir.

İlk olarak bunların hepsinin kafamızın içindeki kuruntular olduğunu anlamak bizi bir nebze rahatlatacak. Paniğe gerek yok, bunların hepsi birer varsayım ve Don Miguel Ruiz’in Dört Anlaşma kitabında bahsettiği gibi “Varsayımda bulunmamalıyız.” Kendi cennetimizi cehenneme çevirmek istiyorsak orası ayrı tabii. Bin bir farklı senaryo üretip can sıkmaya, bu senaryolara inanıp sevdiklerimizle tartışamaya devam edebiliriz. Fakat düşüncelerimizi dizginlersek tüm o karamsar bulutlar dağılacaktır.

Sosyal medyada ise sürekli “Kanlı Ay tutulması” denilerek bir korku enerjisi pompalanmaya çalışıyor. Bu şekilde adlandırılmasının nedeni ise Ay’ın kırmızı gözükecek olmasıdır. Tam Ay tutulmalarında Ay, Dünya’nın gölge konisinden geçmektedir. Atmosfer ise Güneş ışınlarını dağıtarak, gölgenin etrafında kırmızımsı bir renk oluşturur.  Ve bu renk Ay’ın üzerine düşer, biz de Ay’ı kırmızımsı olarak görürüz. Yani bu tutulmada “kanlı” olaylar meydana gelmeyecek! Sosyal medyada dolaşırken her okuduğumuza inanmamamız, korku titreşimlerinden etkilenmememiz gerekiyor.

Sevgiyle kalın.

İlginizi Çekebilir