Astro günlük 12 Şubat 2022

Astro günlük 12 Şubat 2022

Dün kesinleşen Merkür Plüton etkisi ile düşüncelerimizi kritize edip daha iyi bir versiyonumuz için çabalarımız devam ediyor. Bunun yanı sıra kendimize yapacağımız yatırımları gündeme almak için de güzel bir vakit. Kasım sonu, Aralık aylarında yaşadığımız zorlanmalar ile düzenli olarak devam ettirdiğimiz hobileri rafa kaldırmış olabiliriz. Yeni bir yıla başlamanın hevesiyle yeni kararlar almış, denemiş ama yarıda bırakmış olabiliriz. Belki de 1 ay önce deliler gibi istediğimiz şeyi artık istemiyor olabiliriz. Sevdiğimiz bir hobi, uğraş edinip zihnimizi bununla meşgul edebilmek kendimiz için çok faydalı olacaktır.

Hem bizi yiyip kemiren düşüncelerden kurtulmak hem de sevdiğimiz bir şeyle uğraşmanın verdiği hazzı yakalamak hayatın keşmekeşinde bize çok iyi gelecektir. Henüz kendimize “işte bu” dediğimiz bir uğraş bulamadıysak aramaya devam edelim, denemekten çekinmeyelim. Eğer bulduysak da tekrar sımsıkı sarılmanın tam zamanı. İlla profesyonel olarak yapmamız gerekmiyor, arada sırada rafa kaldırabiliriz, bırakabiliriz. Bunlar için kendimizi kötü hissetmemeliyiz.

İçimizde bir yerlerde yapmak istediğimiz ama bir şekilde henüz adım atmadığımız bir ilgi alanımız varsa hemen gerekli aksiyonları alalım. Bir kursa kayıt olmak istiyorsak, ders almamız gerekiyorsa, araştırmamız ya da materyal almamız gerekiyorsa daha fazla ertelemeyelim. Sadece kendimiz için, keyif almak için, vaktimizi daha değerli kılmak için işe koyulalım.

Sevgiyle kalın.