Astro günlük 12 Ocak 2022

Astro günlük 12 Ocak 2022

Aksiyonun gezegeni Mars ile hayallerin gezegeni Neptün bugün kare açı yapıyor. Kafamız dağınık, enerjimiz dağınık, odaklanma sorunumuz had safhada. Sanki sis bastırmış, önümüzü göremediğimiz bir yolda gözlerimizi kısarak ilerlemeye çalışıyormuş gibi hissedebiliriz.

2022’ye hedeflerimizi belirledik, alacağımız aksiyonları madde madde yazdık ama istediğimiz gibi yol alamadık. Her şey üst üste geliyor, daha ne olabilir dedikçe bir sürü olaylar yaşanıyor. Paniğe kapılıp direksiyonu kırmadan önceki son anlar yaşanıyor. Neyse ki astroloji sayesinde bu duyguları bize neyin hissettirdiğini ve geçeceğini biliyoruz. Mantıksız korkularımızın, ilk zorlukta pes etmek isteyişimizin, hayatın gerçeklerini kaldıramamaya başlamamızın bir nedeni var. Bu açı bünyeyi de zayıflatacağından hasta olmayan nadir kişilerin de kendisine çok çok dikkatli bakması gerekiyor.

Neptün’ün hülyalı dünyasına dalmak yerine ayaklarımızı yere sağlam basmalıyız. Ne geçmişe ne geleceğe takılı kalmaktansa şu anki durumun fotoğrafını çekip şeffaf bir şekilde mevcudu tüm benliğimizle kavramalıyız. Her şeyin iyi olması mümkün olmayacağı gibi her şey kötü de olamaz. Aşırı uç noktalardan kendimizi alıp terazinin ortasında durmalıyız.

Bu dönemde etrafta fanatik, aşırı bağımlı, at gözlüğüyle bakan insanlar ve görüşleri artabilir. Bu tarz insanların enerjinizi emmenize izin vermeyin ve gereksiz laf dalaşından kaçının. Sizi asla anlamayacakları gibi sinirinizi bozmaktan başka bir şey yapmayacaklardır.

Sevgiyle kalın.