Astro günlük 1 Haziran 2022

Bugün Ay, İkizler burcundan Yengeç burcuna geçiyor. Merkür ise Boğa burcunda retronun son demlerinde. Mars ve Jüpiter Koç burcundan destek vermeye devam ederken gökyüzünün bize iki vurgusu var. Cesaret et, cüretkâr ol. Artık hayatımızın sorumluluğunu alma vakti geldi. Şikâyet etmeyi bir kenara bırakıp olmasını istediklerimiz için harekete geçmeliyiz. Gün içerisinde harcadığımız enerjiyi verimli kullanabilmeliyiz.

Retrolar elektronik eşya almaya direnmek, yanlış kişiye mesaj atmak ya da eski sevgililerin geri dönmesinden ibaret değildir. Retrolar sınavdır, gözden geçirme zamanıdır. Hayatımızdaki pürüzleri farkına varıp, düzeltme şansı verir. Eğer sınavı veremezsek diğer retroda tekrar tekrar aynı şeyi yaşarız. Ve o meşhur soru zihnimizde canlanır “Neden hep aynı şeyleri yaşıyorum?” Aynı şeyleri yaparak farklı sonuçlar beklememek gerekiyor.

Cesur olup, cüret edip, ayağa kalkıp işe koyulmalıyız. Bol bol bilgi toplamalıyız. Sorular sormalıyız. Ne istiyoruz? Yeni bir ilişki, hayalimizdeki meslek, yurtdışında yaşamak, evlenmek… İsteğimizi belirleyip, çerçeve oluşturma vakti. Ne istediğimizden eminiz, nereden başlayacağımızı bilmiyor muyuz? Kendimize daha çok vakit ayırıp, kalbimizi dinlemeliyiz. Aklımızdan geçenleri, takıldığımız noktaları yazalım. Yazmak, kendimizi daha iyi anlamamıza yardımcı olacaktır.

Sevgiyle kalın.