Allianz Hayat ve Emeklilik’in yeni Genel Müdürü Taylan Türkölmez oldu

2014 yıl sonunda Allianz Hayat ve Emeklilik Genel Müdürü Dr. Volker Stüven Allianz Grubu bünyesinde yeni bir göreve atanmasının ardından Stüven’den boşalan görevi aynı zamanda Allianz Yaşam ve Emeklilik Genel Müdürü olan Taylan Türkölmez devraldı. Taylan Türkölmez böylece 1 Ocak 2015 tarihi itibarıyla Allianz Türkiye çatısı altındaki iki farklı şirketin Genel Müdürlüğü’nü üstlenmiş oldu.

Allianz Türkiye CEO’su Solmaz Altın, atama kararına ilişkin şunları söyledi: “Allianz Hayat ve Emeklilik son üç yılda Dr. Volker Stüven’in liderliğinde önemli bir büyüme gerçekleştirdi. Bugün, Allianz Hayat ve Emeklilik ve Allianz Yaşam ve Emeklilik ile sektörde en büyük şirketler arasında yer alıyoruz. Dr. Volker Stüven’e bugüne kadar sağladığı değerli katkıları için teşekkür ediyor ve Allianz Grubu’nda üstleneceği yeni pozisyonunda başarılarının devamını diliyorum. Liderlik sorumluluklarına Allianz Hayat ve Emeklilik Genel Müdürlük görevi de eklenen Taylan Türkölmez’in önemli projelere imza atmaya devam edeceğine inanıyorum. Başarılı çalışmalarının katlanarak artmasını temenni ediyorum.”

2009-2013 yılları arasında Yapı Kredi Emeklilik şirketinin Genel Müdürü olan, Yapı Kredi Sigorta Grubu’nun Allianz tarafından satın alınması ve şirket isminin Allianz Yaşam ve Emeklilik olarak değişmesiyle beraber, Allianz Yaşam ve Emeklilik Genel Müdürü olarak görev yapan Taylan Türkölmez; “Allianz Türkiye çatısı altında üstlendiğim bu yeni sorumluluk, beni son derece heyecanlandırıyor. Yeni görevimle ve güçlü ekibimle birlikte kurum içinde yaratacağımız sinerjiyi yeni projelere başarıyla taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply