AIG, yat sigortalarında da fark yaratıyor

AIG Sigorta “Özel Gezi Teknesi Sigortası” ile farklılık yaratmaya devam ediyor. AIG Sigorta Nakliyat Sigortaları Müdürü Ayça Kutay, 2013’ten beri AIG Sigorta’nın sunduğu “Özel Gezi Teknesi Sigortası” ürünüyle farklılık yarattıklarını söyledi. Bu ürünün sektörde sağladığı yüksek kapasite, geniş sefer sahası ve ek teminatlarıyla büyük avantajlar sunduğunu belirten Ayça Kutay, “Türkiye sigorta piyasasında diğer ürünlerle mukayese edildiğinde ‘Özel Gezi Teknesi Sigortası’ bilgi, tecrübe ve hizmet kalitesiyle sigortalılar için büyük önem arz ediyor. AIG Sigorta olarak sektörde bu ürüne olan yoğun çalışmalarımız dikkat çekiyor” dedi.
“Özel Gezi Teknesi Sigortası” ürünü ile AIG’nin sektördeki kapasite problemini çözdüğünü ifade eden Kutay, özellikle büyük montanlı işlerde Türkiye piyasasına çözüm üreterek önemli bir adım atıldığını dile getirdi. “Bugüne kadar, AIG Acente Akademisi’nde yürütülen panellerde dağıtım kanallarımıza ulaşarak karşılıklı, market koşullarını ve sunulan hizmet kalitesini artırmaya yönelik değerlendirme fırsatları oluşturuldu” diyen Kutay şu şekilde konuştu: “2016 yılı içerisinde bu yönde sigortalı ihtiyaçlarını en etkili şekilde değerlendirmek üzere dağıtım kanallarımızın bu yönde birebir ulaşacağı detaylı bilgilendirme süreçlerine hız vereceğiz. Gelen tüm talepler; AIG Sigorta’nın hizmet standartlarıyla, tecrübeli teknik ekibi ile en kısa sürede değerlendirilecek. Tecrübeli kaptan ve mühendislerden oluşan Hasar Kontrol Mühendisliği Birimi (MLCE) ile dünya genelindeki tecrübelerini müşteri ve risk bazında paylaşmaya devam etmekte, özellikle diğer ürünlerde olduğu gibi hasar yönetimi, hasar önleme ve kontrol süreçleri ile birlikte müşteri hizmet anlayışı ile uzun soluklu ilişkiler inşa etmektedir.”

İHTİYACA GÖRE SEÇENEKLER
“AIG Özel Gezi Teknesi Sigortası”nın tüm dünyada geçerli olduğuna değinen Ayça Kutay, bu ürünün teminat yelpazesi açısından çok geniş olduğunu ve yat bazında değerlendirme yaparak ihtiyaca göre seçenekler sunulduğunu da sözlerine ekledi. AIG Sigorta’nın farklılık yaratan ürününe ait teminatların üç alt kategoride ele alındığını söyleyen Kutay, teminatlar hakkında bilgi verdi: “Genel Teminatlar; Enstitü Yat Klozları, Savaş & Grev Teminatı, Kişisel Eşyalar, Yardımcı Botlar, Makine Hasarları, Çekme – Kurtarma, Sigortalı ve Misafirleri İçin Ferdi Kaza, Sigortasız Tekne Teminatı, Üçüncü Şahıs Sorumluluk Teminatı, Tedavi Masrafları, Çevre Kirliliği ve Hukuksal Koruma teminatı sağlanmaktadır.
Özel Teminatlar; Yat Üzerindeki Sanat Eserleri Teminatı, Geçici İkame Yat Kirası veya Makul Yaşam Giderleri Teminatları, Dıştan Takma Motorlar, Römork Teminatı, Moped ve Motosikletler Teminatı, Yarış Teminatı, Taşınma Teminatı, Rutin Bakım Onarım Teminatı, Enkaz Kaldırma, Arama & Kurtarma, Mürettebat Ferdi Kaza ve Mürettebat İçin İşveren Sorumluluk Teminatları sunulmaktadır.
Exclusive Teminatlar; Kamu Otoritesi Araçlarının Yata Verdiği Hasarlar, Yelken ve Kılıflar İçin Geçici Sökme ve Limanda Depolama Teminatı, Sigortalının kendi yatından başka bir yat kullanması sırasında oluşabilecek hasarlara karşı sorumluluk teminatları sağlanmaktadır.”
AIG’nin ayrıca ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerinin ilgili deniz yasaları gereği istenen yerel dillerinde basılmış olan sertifika ve poliçe taleplerine de çok hızlı bir şekilde geri dönüş sağladığını belirten Ayça Kutay, “İkame Tekne Kira Masrafları ve Ek Yaşam Giderleri teminatlarıyla, hasar oluşması durumunda, muadil bir teknenin kira masrafları ya da sigortalı ve ailesinin en yakın limana ulaşım ve konaklama masrafları poliçede kapsam içine alınarak asistans hizmeti olarak bilinen hizmetler de poliçe teminatı içinde yer alıyor” dedi.

Yorum yazın