Türk Nippon Sigorta’dan engellilere destek projesi

Özürlüler Vakfı için düzenlenen projeye Türk Nippon Sigorta Genel Müdürü Dr. E. Baturalp Pamukçu, Genel Müdür Yardımcısı Cem Ekiz, Teknik, Hasar ve Reasürans Grup Müdürü Murat Dinç’in yanında tüm şirket personeli katıldı.

AMAÇ 0-15 YAŞ ARASI ENGELLİ ÇOCUKLARA TEDAVİ DESTEĞİ
“Gülümseten Dükkan” projesi, Özürlüler Vakfı’nın bir projesi olan “Haydi Gülümse” kapsamında gerçekleştirildi. Bu projeyle, maddi imkansızlıklar içindeki 0-15 yaş arası özürlü çocukların ameliyat ve tedavilerinin gerçekleştirilmesi için sosyal yardım toplanması amaçlanıyor.
1998 yılında kurulan Özürlüler Vakfı, Türkiye’de yaşayan özürlü bireylerin yaşam kalitesini artırmak üzere faaliyet gösteriyor. Vakıf, yüzde 40 ve üzeri bedensel, görme, işitme ve zihinsel özrü olan bireyleri toplum nezdinde temsil etmeyi, sorunlarını sürekli gündeme getirerek çözümü için kamuoyu oluşturmayı ilke ediniyor.
Özürlüler Vakfı, 2001 yılına kadar bireysel talepleri karşıladı ve sosyal faaliyetler gerçekleştirdi. Ancak özürlülük konusuna ilişkin sorunların bu tür çalışmalarla kalıcı çözümlere kavuşturulamayacağını anlayarak, 2001’den itibaren çalışmalarını farkındalığın artırılması yönünde sürdürdü.

Yorum yazın