Türk – İspanyol Resmi Sanayi ve Ticaret Odası’ndan MAPFRE’ye ödül

Türk – İspanyol Resmi Sanayi ve Ticaret Odası 10 Kasım’da düzenlenen organizasyonda, MAPFRE’yi Türkiye’de faaliyet gösteren İspanyol şirketler kategorisinde iki ülke arasındaki ticari ve kültürel ilişkilere olan katkılarından dolayı ödüle değer gördü.
Türkiye’nin Madrid Büyükelçiliği’nde gerçekleştirilen törende MAPFRE Başkanı Antonio Huertas’a ödülü İspanya Sanayi, Enerji ve Turizm Bakanı José Manuel Soria verdi.
Türk – İspanyol Resmi Sanayi ve Ticaret Odası ilk defa gerçekleştirilen bu organizasyonla; iki ülke arasındaki ticari ve kültürel gelişimin sağlanmasında katkıları bulunan şirketleri ödüllendirmeyi amaçlıyor.
Gecede ayrıca Türk şirket kategorisinde Türk Havayolları ve Mango Yönetim Kurulu Başkanı Isak Andic Ermay iş hayatındaki başarılarından ötürü ödüle layık görüldü.
MAPFRE Başkanı Antonio Huertas törende yaptığı konuşmada Türkiye’de şirketin gösterdiği gelişimden bahsederek; “Türkiye MAPFRE’nin Avrupa ve çevre ülkelerdeki stratejisi için kilit bir öneme sahip, MAPFRE olarak Türkiye’deki iş hacmimizi genişleterek Türkiye’deki varlığımızı daha da güçlendirmeyi hedefliyoruz” dedi.

‘TÜRKİYE MAPFRE İÇİN KİLİT ÜLKE’
Türkiye, MAPFRE’nin büyüme stratejisi içerisinde stratejik olarak tanımlanan ülkeler arasında yer alıyor. MAPFRE Türkiye’de 1987 yılında reasürör olarak varlığını göstermeye başladıktan 10 yıl sonra; Tur Assist şirketiyle assitans alanında çalışmalarına başladı. Bunu takiben 2007 yılında GENEL SİGORTA’nın çoğunluk hisselerini satın alarak Türk sigorta sektörü içerisindeki yerini sağlamlaştırdı. Geçtiğimiz 5 yıllık dönemde şirket önceki yıllara göre cirosunu iki katına çıkardı, MAPFRE Türk sigorta sektörü içerisindeki pazar payını %10’a yükseltmeyi hedefliyor.

Yorum yazın