Su bazlı oto boya sistemleri onarım giderlerini azaltıyor

Axalta Boya Sistemleri Genel Müdürü Lale Kement, su bazlı oto boya sistemlerinin hasar onarım maliyetlerini azalttığını söyledi. Boya uygulama ve kuruma süreciyle sigortalıya verilen yedek araç süresinin de kısaldığını belirten Lale Kement, “Bu yıl 150. yılını kutlayan Axalta Boya Sistemleri değişen dünya dinamiklerini dikkatle takip ediyor ve artan rekabet ortamında sigorta hasarlarının onarım maliyetlerini azaltmayı amaçlıyor. Axalta, boya uygulama, kuruma süreleri ve beraberinde sigortalıya sunulan yedek araç tahsis sürelerini kısaltmaya yönelik yüksek teknolojili ve daha verimli ürünleri ile sigorta şirketleri ve tamir noktaları olan müşterilerine her zaman kaliteli hizmetler sunuyor” dedi.

‘SU BAZLI OTO BOYASINI TÜRKİYE’YE BİZ GETİRDİK’
Axalta’nın müşteri odaklı ve çevreci yaklaşımıyla oto boya sektöründe her zaman öncü olduğunu ifade eden Kement, “Su bazlı boya teknolojisini Türkiye oto tamir boya pazarı ile ilk defa tanıştıran, ardından da çevreye duyarlılığını ve müşteri ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak geliştiren Axalta, pazar payını her geçen gün artırıyor” diye konuştu.
Gelişen Türkiye pazarında trafiğe yeni çıkan araç sayısının her yıl yaklaşık 1 milyon olarak gerçekleştiğini belirten Kement şu değerlendirmeyi yaptı: “Bu artışa paralel olarak sigorta şirketleri de aktif çözümleri ile oto sigorta sektörünü büyütüyor. Zorunlu trafik sigortası sigorta sektörünün lokomotifi olurken, Axalta olarak bizler de bu büyümenin pazardaki etkilerini dikkatle gözlemliyoruz.
Zorunlu trafik sigortasındaki hızlı büyüme ve bu ürünün doğurduğu risk yönetiminde zorluklarla karşılaşabilen sigorta sektörü için pratik, ekonomik ve sürdürülebilir yöntemler geliştirmeyi hedefliyoruz.”

‘KALİTEDEN UZAKLAŞMA RİSKİ ARTIYOR’
“Son zamanlarda bu hızlı büyümenin getirdiği; artan onarım taleplerinin oto tamir ve boya sektörü üzerinde de etkisini çok yakından gözlemliyoruz” diyen Kement şunları söyledi: “Bir süredir oto tamir pazarında kaliteli orijinal ürünlerden sapmalar ve sadece fiyat odaklı yaklaşımlar ön plana çıkmaya başladı. Trafik sigortalarındaki hasar adet ve onarım maliyetleri artmaya devam ettikçe, oto tamir boyaları pazarında da giderek kaliteden uzaklaşma riski oluşuyor.”
Axalta Boya Sistemleri Genel Müdürü Lale Kement şöyle devam etti: “Otomobil sahipleri bildikleri, güven duydukları sigorta şirketleri ile çalışırken, gözü gibi baktığı aracının boyasının nihai kalitesinin takipçisi olmaktan uzaklaşıyor ve sorumluluğu da hasarını ödeyen sigorta şirketlerine bırakıyor. Sigorta şirketleri müşterilerinin sorumluluğunu derinden hissederken kaliteyi artırmak için çözüm arayışlarına devam ediyor,  Axalta olarak bizler de her zamanki gibi çözüme ortak olmak için sigorta şirketlerine destek olmayı hedefliyoruz.”

‘PİLOT ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI’
Genel Müdür Lale Kement, Axalta’nın çalışmaları ve hedefleriyle ilgili şu değerlendirmeyi yaptı: “Biz sigorta şirketleri ile iş birliği yaparak ortak müşterilerimiz olan otomobil sahiplerinin güvenini sarsmayacak ürün ve servis kalitesini sunmak hedefiyle yola çıktık ve piyasada kalıcı olmanın temel gerekliliği olan müşteri memnuniyetini sağlamanın çözümüne odaklandık.
Sigorta şirketleri hizmet satarken biz de ürün ve lojistik desteğimiz ile bu halkayı en doğru şekilde tamamlayacak bir model için çalıştık ve pilot çalışmaları gerçekleştirdik.”

‘KALİTE GARANTİSİ’
Kement sözlerini şöyle sürdürdü: “Tüm dünyada kullanılan ve kalitesini 150 yıllık Axalta birikiminden alan bir ürün yelpazesinin sigorta hasarlarının onarım işleminde kullanılmasını sağlayarak nihai kullanıcıya da kalite garantisi verilmesini hedefliyoruz.
Sigorta şirketleri bugüne kadar sadece yedek parça temin ediyordu, bugün bu yelpazeye oto tamir boya ve boya alt malzemelerinin tedariki ile yeni bir ürün daha ilave ederek onarım kalitesini ve bu sayede müşteri memnuniyetini daha da ileri seviyelere taşıyabilme imkânına sahip olacağına inanıyoruz.”

‘HEDEF MAKUL FİYAT, YÜKSEK KALİTE’
Genel Müdür Lale Kement, Axalta’nın sigorta sektörüne verdiği hizmetlerle ilgili hedefleri konusunda şunları söyledi: “Axalta ve sigorta şirketleri ile oluşturulan bu sinerji sayesinde hasar maliyetleri; ürünlerimiz, lojistik desteğimiz ile kontrol altına alınabilecek ve özel servislerde kaliteyi artırma yolunda büyük bir adım atılacak. Bu şekilde bir çalışmada müşteri memnuniyetini artırmak da diğer hedeflerimizden biri.
Axalta Boya Sistemleri’nin özel servislerde uygulanacak bu modele geçişte ürün yelpazesi ve hizmetleri ile verdiği destek, sigorta şirketlerinin ihtiyacı olan makul fiyat dengesine kaliteyi artırarak ulaşmasına yardımcı olacak.”

Yorum yazın