İstanbul’da ceviz büyüklüğündeki dolu yağışı korkuttu

 İstanbul’da ceviz büyüklüğündeki dolu yağışı korkuttu

İstanbul için sabah saatlerinde yapılan uyarıdan sonra beklenen sağanak ve dolu yağışı başladı. İstanbul’un pek çok ilçesinde etkili olan dolu yağışıyla birlikte ortalık beyaza büründü.

İstanbul’da meteoroloji tarafından sabah saatlerinde yapılan uyarının ardından kuvvetli sağanak ve dolu yağışı başladı. Öğle saatlerinde pek çok ilçede etkisini gösteren yağış, ceviz büyüklüğündeki dolu ile vatandaşları korkuttu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün açıkladığı tahminlere göre, hava sıcaklığının yağış alan yerlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle güney ve batı, doğu bölgelerde kuzey ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinde Marmara’nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu’nun batısı ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli (40-70 km/sa) ve yer yer fırtına şeklinde (70-90 km/sa) esmesi beklentiler arasında.

Yağışların; öğleden sonra ve akşam saatlerinde Kütahya, Sakarya, Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu, Eskişehir ve Çankırı çevreleri ile Ankara’nın kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir