MetLife’tan girişimcilere mikrofinans desteği

 MetLife’tan girişimcilere mikrofinans desteği

MetLife’ın Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgesindeki 5 bin 200 çalışanını, girişimcilerin iş kurmalarına, geliştirmelerine ve büyütmelerine yardımcı olmak amacıyla 25 dolar tutarında kredi vermeye çağırdı. Bu girişim kapsamında söz konusu finansman, MetLife’ın küresel olarak finansal katılımı sağlamayı hedefleyen MetLife Vakfı tarafından sağlanıyor. MetLife Vakfı, iki milyon insanın hayatını etkileyecek olan bu hedefe erişmek amacıyla beş yıl içinde 200 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor.

Söz konusu işbirliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan MetLife Emeklilik ve Hayat Genel Müdürü Deniz Yurtseven, “Dayanışma ve destek olma kavramları bizim kültürümüzün vazgeçilmez yapı taşları arasında yer alıyor. MetLife ve MetLife Vakfı’nın Kiva ile hayata geçirdiği bu girişim ile dünyanın bambaşka bir coğrafyasında tanımadığımız kişilerin ideallerine katkıda bulunmak finansal erişim konusunda önemli bir motivasyon unsuru. MetLife Türkiye olarak bu girişimin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kiva’nın Başkanı ve Kurucu Ortağı, Premal Shah ise, MetLife’ın herkesin hayattan daha fazlasını elde etmek için doğru finansal araçlara erişmesi gerektiğini temel alan basit ve güçlü bir anlayış esas alınarak kurulduğuna dikkat çekti.

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply