MAPFRE’den yeni Kurumsal Üniversite

MAPFRE’nin tüm dünyadaki 36 binden fazla çalışanını geliştirmek amacıyla kurulan Kurumsal Üniversitesi tüm eğitim faaliyetlerini bir araya getirerek kapılarını açıyor. Global düzeyde yeni bir öğretim çevresi oluşturmak için tasarlanan bu üniversitenin, ayrıca müşteri hizmetlerinde her zaman MAPFRE’nin hedefi olan profesyoneller arasında bilgi alışverişini artırma ve paylaşma şansı verecek stratejik bir geçiş olduğu düşünülüyor.

EĞİTİM EYLEMLERİ TEK ALANDA
Kurumsal Üniversite’nin açılmasıyla, MAPFRE eğitim alanındaki tüm eylemlerini, tüm çalışanlarının ortak paydası olan tek bir alanda gerçekleştiriyor. MAPFRE yetkilileri bu girişimin amacının, şirketin sağladığı tüm eğitim fırsatlarını güçlendirmek, bugünün şartlarına ve ihtiyaçlarına uygun hale getirmek olduğunu vurguladı.
Şirketin ilerlemekte olduğu global ortamda Kurumsal Üniversite’nin yapısı engelleri ortadan kaldırmak için tasarlandı,dolayısıyla; yüz yüze kampüs ve eCampus MAPFRE olarak bilinen dikkat çekici görsel platformu ile ikili bir yapılandırmadan oluşuyor. Bu şekilde, MAPFRE, işin gereklerine uygun bir eğitim rotası çizerek 36 bin çalışanının eğitim ihtiyaçlarına aynı anda daha iyi cevap verebilecek. Ayrıca Grup içerisinde ülkeler ve bölümler arasındaki sinerjiden daha iyi yararlanılmasını sağlayacak.

GLOBAL EĞİTİM MODELİ
Global eğitim yapısı üzerine kurulu olan Kurumsal Üniversite; tüm dünyadaki eğitim sorumlularının katıldığı uluslararası bir eğitim grubu tarafından gerçekleştirilen analiz sürecinin ardından görüş birliğine varılarak oluşturuldu. Yönlendirilen grup ve içerik doğasına göre dört temel eksen çerçevesinde yapılandırıldı.

ETKİLEYİCİ BİR ORTAK ALAN
Kurumsal Üniversite bir açıdan Madrid’de bulunan ve 2012’den beri hizmet veren eğitim kampüsü ve ileride diğer bölgelerde açılması planlanan diğer kampüsler gibi özellikle eğitime ayrılmış fiziksel alanlar içeriyor. Diğer taraftan, Üniversite global anlamda MAPFRE çalışanlarına önemli bir avantaj sunuyor: eCampus MAPFRE platformu, internetten ve intranetten erişim olanağı ile her ülkede ve işte gerçekleştirilmeye devam ediyor.
eCampus birlikte öğrenmeyi teşvik ederek, şirketin yeni global yönüne ve 2014’te devam eden büyüme trendine cevap veriyor.

HERKES TARAFINDAN KABUL EDİLEN BİR MODEL
Kurumsal Üniversite, 2013’te Uluslararası Eğitim Grubu tarafından gerçekleştirilen çalışma sonrasında tasarlandı ve şirketin yeni stratejik pozisyonu ve dünya çapında güvenilir sigorta şirketi olma vizyonu kapsamında hizmet veriyor.
Proje şekillenirken özellikle İspanya, Brezilya, Amerika, Meksika, Türkiye ve Venezuela’nın eğitim sorumlularının görüşleri alındı ve ortak alanlar belirlenerek tek bir platform hazırlanması için uygun zemin yaratıldı.

ÇOK BÜYÜK ÖNEMDE BİR PROJE
MAPFRE’nin Son üç yılda eğitime ayırdığı bütçenin yaklaşık yüzde 20 oranında artması ve geçtiğimiz yıl eğitim için ayırdığı 1.4 milyon saatlik süre ve 15 milyon euroluk bütçe göz önüne alınınca projenin önemi daha da net şekilde ortaya çıkıyor.
2013’te yüz yüze sınıflara ve görsel sınıflara 220 bin kayıt yapıldı ve çalışanların yüzde 98’i eğitim olanaklarından faydalanma fırsatını yakaladı.

Yorum yazın