İtalyan Sigorta devi Generali Türkiye’ye yatırım yapıyor

Dünya çapında 60’tan fazla ülkede 35 milyondan fazla müşterisi olan İtalyan sigorta şirketi Generali, Türkiye’deki ticari faaliyetlerini genişletti. Generali Sigorta 2014 yılında toplam eleman sayısını 164’ten 295’e çıkardı. Bu yatırımın sonucu olarak da Generali Türkiye’deki toplam çalışan sayısını yüzde 80 oranında artırdı. Generali Grubu’nun dünya çapında toplam 77 bin çalışanı bulunuyor.

Müşterilerinin hayatlarını kolaylaştıran inovatif sigorta çözümleri sunmayı ilke edinen Generali, çalışanlarının sigortacılık bilgisinin en üst seviyeye çıkarılması ve bu sayede müşteri memnuniyetinin artırılması hedefiyle çalışanlarına yatırım yapıyor.

2013 yılında başlattığı değişim dönüşüm projesi kapsamında, gelecek hedeflerine paralel olarak Generali Sigorta’nın en önemli insan kaynağı yatırımı 7/24 Sigorta Danışmanlığı alanında gerçekleşti. Bu hizmeti ile müşterilerini kişiye özel sigortacılık kavramıyla tanıştıran şirket müşterilerine özel olarak atadığı ‘Kişisel Sigorta Danışmanları” ile 7/24 kesintisiz sigorta çözümü sunarak ‘Kolay Sigortacılık’ kavramının altını çiziyor. Hasar öncesi ve sonrası her durumda sunduğu sigortacılık çözümleri ile müşterilerinin hayatlarını kolaylaştırmayı hedefleyen Generali, Kişisel Sigorta Danışmanları ile 0850 555 55 55 numaralı çağrı merkezi üzerinden 7 gün 24 saat özel sigorta danışmanlığı hizmeti veriyor. Sunulan hizmet kapsamında müşteri bir kez aradığı anda CRM sistemi üzerinden otomatik kayıt oluşturulurken aynı sigorta danışmanının sürekli aynı müşteriye özel hizmet vermesi sağlanıyor. Böylece müşteri ilk aradığı andan itibaren her aradığında aynı Kişisel Sigorta Danışmanı’nı karşısında buluyor.

Yorum yazın