HDI Sigorta’dan Schumacher’li acente toplantısı

HDI Sigorta Antalya’da acenteleriyle bir araya geldi. Dört gün süren programda Talanx International Yönetim Kurulu Başkanı Torsten Leue ve HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu HDI’nin acente şirketi olduğunu ve acentelerle büyümeye devam edeceği mesajını verdiler.

2016 yılının ilk altı ayında prim üretiminde kasko ve genel sorumluluk branşlarında ilk 10’da yer aldıklarını belirten Ceyhan Hancıoğlu, hukuksal koruma ve nakliyat branşlarında ise sektör lideri olduklarını ifade etti.

Hancıoğlu, 2016 Haziran sonu teknik kâr rakamlarını sektör ve HDI Sigorta ile kıyaslandı: “Kasko branşında sektör teknik kâr ortalaması yüzde 10 olurken, HDI Sigorta’da yüzde 26 oldu. Oto branşında sektörde teknik kâr oranı yüzde 2, HDI Sigorta’daysa yüzde 9 olarak gerçekleşti. Oto dışındaysa HDI Sigorta, sektörün iki buçuk kat üstünde kâr elde etti.”

Yoğun geçen toplantının ardından gala gecesinde sanatçı Linet, acentelere keyifli bir akşam yaşattı.

10’UNCU YIL ŞEREFİNE PASTA KESİLDİ
Toplantıda HDI Sigorta’nın 10’uncu yılı şerefine pasta kesildi. Türkiye sigorta pazarında önemli oyunculardan biri konumuna ulaşan HDI Sigorta, sosyal sorumluk projeleri ve farklı alanlarda sponsorluklarıyla da sektörde adından sıkça söz ettiriyor. 10’uncu yıla özel bir de logo hazırlayan HDI Sigorta’nın sermayedarı olan Alman sigorta devi Talanx Grup ise Almanya’nın üçüncü, Avrupa’nın lider sigorta şirketleri arasında yer alıyor.

ACENTELERE TONI SCHUMACHER SÜRPRİZİ
Acente toplantısının en büyük sürpriziyse, Fenerbahçe ve Alman milli takımının eski kalecisi Toni Schumacher idi. Antalya’daki acenteler toplantısının sürprizi olarak sahneye çıkan ve bir konuşma yapan efsane kaleci Schumacher, acentelerden büyük ilgi gördü.

Kendisini yarı Türk olarak tanımlayan Schumacher, Fenerbahçe’de unutulmaz yıllar yaşadığını aktardı. Takım arkadaşlarının olağanüstü yeteneklere sahip olduklarını, kendisinin disiplin konusunda katkıda bulunduğunu ve 1989-1989’daki 103 gollük rekor sezonun bunun ardından geldiğini ifade etti.

Türkiye’de bakıma muhtaç çocuklar ve engellilere yardım projelerinde bulunmayı sürdürdüğünü de söyleyen Schumacher, “Türk futbolunun da her zaman destekçisi oldum. Türk futbolunun çok iyi futbolcuları olduğu kanaatindeyim” şeklinde konuştu.

‘TÜRKİYE’DE ÇOK GÜZEL ANILAR BİRİKTİRDİM’
Dünya futboluyla ilgili de görüş bildiren Schumacher, futbolun ticarileştiğini belirtti. Schumacher, Avrupa’nın büyük takımlarının çok para harcadığını ve takımlar arası makasın gittikçe açıldığını ifade etti. Schumacher, “Benim takımım FC Köln 35 milyon euro, ama FC Bayern München 250 milyon euroluk bir takım. Bu gibi takımlarla rekabet ancak takım ruhuyla aşılabilir. Almanya’da eskiden bütün gücümüzü sahaya koyardık. Pek çok takıma kıyasla fizik olarak güçlüydük, fakat teknik eksiklerimiz vardı. 20 yıl önce altyapıya odaklandık ve fiziğin yanına teknik avantajları da ekledik. Böylelikle ortaya çok iyi bir Alman futbolu çıktı” sözlerine yer verdi.

Türkiye’de şampiyon olduktan sonra yaşadığı birçok güzel anılar olduğunu şu sözleriyle aktardı: “Taksi beklerken, taksideki yolcular inerek bana kendi yerlerini veriyorlardı. Restoranlara girdiğimde herkes beni alkışlamaya başlıyordu. Bunlar benim için çok güzel anılar.”

Schumacher, tatillerde sık sık Türkiye’ye geldiğini de dile getirdi.Kariyerine TV spor yorumcusu olarak devam eden Schumacher FC Köln’ün ikinci başkanlığını da yapıyor.

Yorum yazın