HDI Sigorta engelleri kaldırıyor

 HDI Sigorta engelleri kaldırıyor

Görme engelli çocukların hayatlarında fark yaratmayı amaçlayan HDI Sigorta, yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. HDI Sigorta’nın sponsorluğunu yaptığı ‘Görme Engelliler Kayak Kampı’ projesiyle görme engelli çocukların gelişimine katkı sağlanıyor. 15 ila 18 Mart arasında gerçekleşen proje, İstinye Rotary Klübü tarafından düzenlendi. 2002 yılının mart ayında başlayan proje, Türkiye’de yaşayan engelli bireylerin yaşam kalitesini artırmak üzere faaliyet gösteriyor. Türkiye’nin ilk sistematik kampı olan proje kapsamında toplam 260 engelli birey, kayak kampında çeşitli aktivitelerde bulunuyor. Görme engelli çocuklara yönelik böyle anlamlı bir proje hayata geçirmekten çok mutlu olduklarını belirten HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, engelli bireylerin hayatlarını biraz daha kolaylaştırabilmek adına çeşitli projelere imza attıklarını söyledi.

Hancıoğlu, hayata geçirilen projelerle engelsiz yaşamın mümkün olabileceğini görmekten ve şirket olarak bunun içinde yer almaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. “Engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmanın kamunun olduğu kadar özel sektörün de ana hizmet alanlarından biri olması gerektiğine inanıyoruz” diyen Hancıoğlu sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Tüm müşterilerimizin ihtiyacına yönelik çözümler üretmek ve her kesimden vatandaşımıza eşit hizmet sunmak en önemli önceliğimizdir. Günlük hayatlarında sorularını ve taleplerini iletmekte güçlük yaşayan engellilerin şirket olarak bu sorunlarının çözümüne elimizden geldiği kadar destek vermeyi amaçlıyoruz.”

HER YIL 20 YENİ KATILIMCI
HDI Sigorta, İstinye Rotary Klubü’nün düzenlediği ve 20 engelli katılımcıya; ulaşım, konaklama, özel kayak eğitimleri ve sosyal aktivitelerin sağlandığı turnuvaya destek verecek. HDI Sigorta, engelli bireyleri topluma kazandırmak ve engelleri kaldırmak için yürüttüğü bu projeyle toplumsal duyarlılığa dikkat çekiyor. İnsanları ve onlar için değerli olanları güvence altına alma vizyonuyla hareket eden HDI Sigorta, engelli bireylerin sigorta faaliyetlerinde karşılaştıkları iletişim sorunlarına yardımcı olmak ve çözümler üretmek amacıyla katıldığı projelerle toplumun her kesimine eşit hizmet sunmayı amaçlıyor. Genel Müdür Ceyhan Hancıoğlu, toplumu engelli sorunlarıyla karşılaştırarak sosyal sorumluluğu benimsetmeye çalıştıklarını ifade etti. “HDI Sigorta, akıllardaki engelleri kaldırmayı amaçlıyor” diyen Hancıoğlu, projelere 2015 yılında da devam edeceklerini kaydetti.

‘FARKINDALIK YARATMALIYIZ’
Engelleri kaldırmak amacıyla bu projeye destek verdiklerini açıklayan Hancıoğlu, “HDI Sigorta olarak, vereceğimiz destekle bilinç ve farkındalık yaratmak istiyoruz. Bu proje sayesinde engelli bireylerin hayatlarında sosyal aktiviteleri kalıcı olarak sokmak istiyoruz. Tüm bireylerin eşit koşullarda yaşayabilmelerini sağlamak adına destek verdiğimiz projeyle HDI Sigorta ailesi olarak, bir engeli daha ortadan kaldırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Sosyal sorumluluk projelerinde önümüzdeki dönemlerde de yer alacaklarını ifade eden Hancıoğlu, yeni projeleri en kısa zamanda hayata geçireceklerini sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply